BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Anaokulunda Sağlıklı Atıştırmalık Yarışması Düzenlendi

Zübeyde Hanım Anaokulunda Sağlıklı Atıştırmalık Yarışması Düzenlendi

Beslenme Dostu Proje yürütme sorumlusu öğretmenleri Cansu ÖZKAN ve Şirin Aktay tarafından 28 Şubat 2018 Çarşamba günü Çocukların enerji ihtiyaçlarının karşılanmasında ara öğün alternatiflerini arttırmak rafine şeker yerine doğal şeker içeren, lif oranı yüksek kuru yemiş ve meyvelerin kullanılmasıyla hazırlanmış sağlıklı atıştırmalıklarla beslenmeye yöneltmek adına bir farkındalık oluşturmak amacıyla velilere yarışma düzenlendi.

Ürünleri; pişirme yöntemleri, karbonhidrat değerleri, sunum, yaratıcılık vb. pek çok kritere göre değerlendirilerek eğlenerek ve eğlenirken öğrenerek gerçekleştirildi. Okul aile birliği tarafından yarışmayı kazananlara hediye verildi. Okul Müdürü Şenel ÇAĞLAYAN etkinliği planlayan ve katılan velilere teşekkür ederek günün anısına sertifika takdiminde bulundu.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.