BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Anaokulunda Değerlerimi Seviyorum Etkinliği

Zübeyde Hanım Anaokulunda Değerlerimi Seviyorum Etkinliği

Zübeyde Hanım Anaokulu, öğrencilerin yaşadığı çevreye ait kültürel değerleri tanımalarını, benimsemelerini, geliştirmelerini ve değerlerine saygı duymalarını amaçlayan “Değerlerimi Seviyor Ve Onlarla Büyüyorum” isimli bir etkinlik düzenledi.  Etkinliğe Gemlik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Burhan İNAN ve Sayın Necat GÜL, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü Sayın Sabri KARAMAN, okul müdürleri, Gemlik’in değerli işadamları ve hayırseverleri katıldı. İlçemize özgü manevi değerlerin hatırlatılmasına yönelik hazırlanan drama ve geleneksel törenler(damat tıraşı, tavuk alma ve yöresel kına gecesi) Gemlik Zübeyde Hanım Anaokulu’nun minik öğrencileri tarafından izleyenlere yeniden hatırlatıldı. Etkinlik kapsamında Gemlik kültürüne ait yemekler, zeytin ve zeytinden elde edilen ürünler sergilendi. Okul Müdürü Şenel ÇAĞLAYAN açıklamalarında manevi ve kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasının öneminden bahsetti. Etkinlik sonunda okula maddi destekte bulunan hayırseverlere teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca “Dünya Su Günü” konulu resim yarışmasında dereceye giren eserler ödüllendirildi.

Ailelerin de katılımlarıyla hazırlanan müzik aletlerinin türküler eşliğinde sergilenmesini konu alan “Türkülerle Büyüyorum” isimli bir diğer etkinlik de Zübeyde Hanım Anaokulunda sergilendi. Gemlikli Sanatçı Ahmet GÜLTEKİN’in söylediği türküler programa renk kattı. 

 

07-04-201707-04-2017

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.