BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zoraki Tabip Oyunu Ayakta Alkışlandı

Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Türk Dili ve Edebiyatı dersi öğretmeni Hikmet Cerrah yönetmenliğinde hazırlayıp sahneledikleri Ahmet Vefik Paşa’nın Zoraki Tabip adlı oyun izleyicilerden büyük beğeni kazandı.
Zoraki Tabip Oyunu Ayakta Alkışlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında Gemlik Belediyesi Manastır Kültür Merkezinde sahnelenen oyuna ilgi büyük oldu.

Gemlik Belediyesi Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ahmet Adil Tunç, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve salonu tamamen dolduran öğrenci ve velilerinin izlediği tek perdelik komedi oyununda kocasından yediği dayakların öcünü almak isteyen bir kadının, kocasını usta bir hekim diyerek etrafa yayması ve sonrasında gelişen olayları konu ediyor.

Sultan Yıldırım, İrem Aydın, Zeynep Er, Ecem Ferik, Ahmet Topal, Duhan Sarıkaya, Erdal Çelik, Büşra Toyata, Abdülkadir Ayışık, Mercan Gençoğlu, Recep Biten, Bora Sütçü, Nesligül Çalışkan ,Mert Bilge, Göktuğ Söyler, Gülay Arıkan’dan  rol aldığı oyun izleyicilerden tam not aldı.

Oyunun sonunda sahneye davet edilen Gemlik Belediyesi Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu tiyatroda görev alan öğrencileri tebrik ederek ‘Sizler bizim geleceğimizsiniz. Böylesi kültürel faaliyetlerde bulunmanız son derece önemli, Her birinizi göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı kutluyorum  ‘diye konuştu. Barutçuoğlu oyunun yönetmeni Türk Dili ve Edebiyat dersi öğretmeni Hikmet Cerrah’ ı da çiçek vererek kutladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ahmet Adil Tunç da sahneye gelerek bütün öğrencilere birer karanfil hediye etti.

Okul Müdürü Hayrettin Arıcı’nın da tek tek kutladığı öğrenciler güzel bir oyun ortaya çıkarmanın mutluluğu içerisinde geceyi tamamladılar.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.