BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Deneme Sınavı Yapıldı

YGS Deneme Sınavı Yapıldı

Gemlik Belediyesi’nin eğitim ve öğretime yönelik destekleri hız kesmiyor. 12 Mart’ta yapılacak olan YGS sınavı öncesinde 1420 öğrenciye yönelik deneme sınavının sponsorluğunu üstlenen Gemlik Belediyesi, 26 ve 27 Nisan’da yapılacak TEOG sınavları öncesinde de 8. Sınıf öğrencilerine deneme sınavı düzenleyecek. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde öğrencilerin daha başarılı olabilmeleri için deneme sınavlarını yaptıklarını belirterek, “Gençler bizim geleceğimizdir. Geleceğimize yatırım yapıyoruz. Onlara geleceği hazırlamak bizlerin en önemli görevidir. Gemlik Belediyesi olarak eğitim ve öğretime bundan sonra da yatırım yapmayı sürdüreceğiz” dedi.
  
   Gemlik’te 13 lise de 1420 öğrenci YGS deneme sınavına girdi. Milli Eğitim Şube Müdürü Necat Gül ve Celal Bayar Anadolu Lisesi Müdürü Kamil Beki ile birlikte deneme sınavına giren öğrencileri ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, öğrencilere başarılar diledi. İki kızının Celal Bayar Anadolu Lisesinden mezun olduğunu anımsatan Ahmet Avcı, ilçedeki eğitim ve öğretim seviyesinden de övgüyle bahsederek, “Her bir öğrencimizin çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Hem deneme sınavında hem de 12 Mart’ta yapılacak olan asıl sınavda her birinize başarılar diliyorum” diye konuştu.
  
   Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, 26 ve 27 Nisan’da yapılacak olan ve Gemlik’te 1410 8. Sınıf öğrencisinin katılacağı TEOG sınavları öncesinde de 23 Mart’ta öğrencilere deneme sınavı organize edeceklerini müjdeledi. Milli Eğitim Şube Müdürü Necat Gül’de, deneme sınavlarının sponsoru Gemlik Belediyesine Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı´ya öğrencilerimiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür ederek, ilçedeki eğitim ve öğretim kalitesini daha da yukarılara çıkarmak için örnek projelerin ardı ardına hayata geçeceğini söyledi. 

 

23-02-201723-02-2017

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.