BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulu Şehirden Dünya 1.si

Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun bugün ki konuğu, Uluslararası Karikatür Federasyonu (FECO) tarafından düzenlenen ‘Karikatür Yarışmasında’,  turizm konulu karikatürü ile dünya 1.si olan, Gemlik İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Sıla Eroğul’du.
Ulu Şehirden Dünya 1.si

‘Ulu Şehre’ haklı bir gurur yaşatan Sıla Eroğul, 180 ülkeden 5000 kişinin katıldığı yarışmada, ‘Turizm’ konulu çizdiği karikatür ile zirve de yer aldı.

Genç yeteneği ağırlayan Vali Karaloğlu, yaptığı konuşma da: “ Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, Bursa’mız her alanda, her kulvar da sahip oldukları ile gündem belirleyen güzide bir şehir. Bugün de Gemlik İmam Hatip’ten bir kızımızın başarısını konuşuyoruz. Ben Sıla kızımı canı yürekten kutluyorum. Önemli bir başarı ile bizleri gururlandırdı. İnşallah Sıla, hem Türkiye de, hem de yurt dışında çok daha fazla ödül alacak. Ben başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Vali Karaloğlu’nu ziyarete annesiyle birlikte gelen Sıla ise; Kitap okumayı çok sevdiğini, çocukluğundan itibaren okuduğu masalların resmini çizdiğini belirtti.      

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.