BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sürücü Eğitimi Semineri

İlçemizde Taşımalı Eğitim Uygulaması kapsamında taşıma yapan araç sürücüleri ve rehber personeli ile okul servis araçları sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.
Sürücü Eğitimi Semineri

Atatürk İlkokulu konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen seminere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İNAN, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmeni Murat KOÇAŞ, taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan öğrenci servis sürücüleri, rehber personeli ve okul servis araçları sürücüleri katıldı.

Seminerde trafikte sürücülerin uyacağı kurallar Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, Öğrenci Taşıma Uygulamaları Sözleşme Esasları, Yaş Grupları ve Engel Grupları itibariyle öğrenci, kursiyer ve veli davranış modelleri, sürücü ve rehber personelin etkili iletişim yöntemleri konularında slayt eşliğinde sunum yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İNAN yaptığı konuşmada, çocukların güvenliğinin öncelikli konuların başında geldiğini belirterek, okul servis araçları sürücülerinin çocukları güvenli bir şekilde okullarına ve evlerine taşımakla yükümlü olduğunu vurguladı. Şube Müdürü Burhan İNAN, "İlçemizde zaman zaman okul servisleri hakkında ufak tefek sıkıntılar olmaktadır. Bunların denetimleri müfettişlerimiz ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Görevini çok iyi şekilde yapan servisleri kutluyorum. Servis araçları ile ilgili denetimler aralıksız devam edecektir."dedi. Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Ekipler Amir Vekili İbrahim MAYDA tarafından Taşımalı eğitim kapsamındaki sürücülere "Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Trafik İşaretleri ve Kuralları, Seyir Esnasında uyulması gereken kurallar, Durma ve duraklamalarda dikkat edilecek hususlar, araca biniş ve inişlerde dikkat edilmesi gereken kurallar ve genel trafik kuralları hakkında bilgiler verildi. 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.