BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stajyer Öğretmenlerimiz Çınar İlk ve Ortookulunu Ziyaret Ettiler

Cumhuriyet İlkokulu Müdürünün Koordinatörlüğünü yaptığı Gemlik Stajyer Öğretmen Grubu Gemlik’ in tek ilk ve ortaokul bayan müdiresi olan Çınar İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ettiler. Gün boyu çalışmalarını okulumuzda sürdüren öğretmenlerimiz keyifli bir gün geçirdiklerini söylediler.
Stajyer Öğretmenlerimiz Çınar İlk ve Ortookulunu Ziyaret Ettiler

İlk olarak okulun öğretmenler odasında ağırlanan öğretmenlerimize okul müdürü İlkay ERDEM tarafından karşılıklı sohbet ortamı içinde; deneyimleri, bir bayan açısından mesleğin zorlukları, güzel yanları anlatıldı. Bu mesleği yapabilmek için sağlam bir alt yapı oluşturmaları gerektiği, kendilerini geliştirmek için önlerine çıkan her fırsatı değerlendirmelerinin önemli olduğu belirtildi. Sabırlı olmanın, karşındaki öğretmenleri kendi öğrencin veya evladın gibi gördüğünde bazı durumları daha kolay atlatma gücüne sahip olduğunu söyleyen okul müdürü İlkay ERDEM, aslında yöneticiliği severek yaptığını, öğretmenliği yeterince yoğun yaşadığını, yöneticiliğin hayatına farklı bir bakış açısı kazandırdığını, zaten eğitim fakültesi çıkışlı olmadığını, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunu olduğundan kendi mesleğini yapmaya başladığını söyledi. İdareciliğin biraz hukuk bilgisi, biraz muhasebe bilgisi bilmenin avantajlarını birçok kez yaşadığını elinden geldiğince adil bir idareci olmaya çalıştığını belirtti.

Adnan ULUĞ Bey de her öğretmenin potansiyel bir idareci adayı olduğunu, bu nedenle geleceklerine yatırım yapmak amacıyla yüksek lisans yapmayı ve özellikle dil eğitimlerine ağırlık vermelerinin kendileri için büyük bir avantaj olacağını söyledi. Öğretmenler okulun çok amaçlı salonunda eğitimlerine devam ettiler.

21-04-201621-04-201621-04-201621-04-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.