BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sportif Faaliyetleri Değerlendirme ve Destekleme Toplantısı Yapıldı

Sportif Faaliyetleri Değerlendirme ve Destekleme Toplantısı Yapıldı

Gemlik’te yapılacak olan sportif faaliyetlerin değerlendirme ve destekleme toplantısı Atatepe Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Toplantıya Belediye Başkan Vekili Ercan BARUTÇUOĞLU, Başkan Yrd. Ahmet AVCI, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı. Toplantıda Belediye Başkan Vekili Ercan BARUTÇUOĞLU, Gemlik’te yürütülen sportif faaliyetlerin verimli  olduğunu, Gençlik Spor Müdürlüğü ile yapılacak işbirliğinin arttırılması gerektiğini söyledi. Ayrıca ilçedeki spor branş sayısının arttırılabileceğini, bunun için ilgili okulların çalışma yapması gerektiğini söyledi. Her zaman okulların yanında olduklarını söyleyen BARUTÇUOĞLU, okul spor salonlarının yapılmasını da desteklediklerini belirtti. Eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım  olduğundan bahsetti. Başkan Yrd. Ahmet AVCI ise Belediye olarak eğitime büyük önem verdiklerini ve okulları bu konuda sonuna kadar desteklediklerini belirtti. Gemlik Gemport Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni M.Emin KURU söz alarak; ne kadar çok çocuğa spor yaptırmalıyız, bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor, İlçemizde çok fazla kulüp bulunmadığı için bize de ilk ve ortaokuldan sporcu öğrenci gelmiyor. dedi. Belediye Bütçesi hakkında değerlendirmelerde bulunan AVCI, 3 yıl önce eğitime yaptıkları yatırım bütçesini her yıl üzerine katarak yükselttiklerini söyledi. Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, lisanslı öğrenci sayısını ve değişik branşlarda sportif etkinlikleri artırmak gerektiğini, bu anlamda beden eğitimi öğretmenlerimizle koordineli çalışma ile başarılı çalışmaları gerçekleştirecek güçlü yönlerin bulunduğunu belirterek, bu çalışmalarda Gemlik Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Toplantı iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.    

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.