BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulu MİNİK ELLER BÜYÜK HAYALLER ERASMUS+ Projesinin Sergisini Yaptı

İlçemizin köklü okullarından Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulu öğretmenleri, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansının desteğiyle ERASMUS+  Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında 3 ülkeyi kapsayan The World Need Dreamers and Doers/Dünyanın Hayal Edenlere ve Hayallerini Gerçekleştirenlere İhtiyacı Var adlı Projesinin galasını yaptı.
Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulu MİNİK ELLER BÜYÜK HAYALLER ERASMUS+ Projesinin Sergisini Yaptı

Yurt dışındaki eğitimleri tamamlayan proje ekipleri dönüşte edindikleri bilgi, görgü ve deneyimlerini okul öğretmenleri ve ilçe içindeki kardeş okullarının öğretmenleriyle paylaştılar. Bu paylaşımlar ve fikirler doğrultusunda okulda öğrencilerin katılımıyla birçok etkinlik düzenlediler.

Bu etkinlikler,  Yüz Boyama Etkinliği, Maske ve Kostüm Tasarımı, Halk Oyunları Gösterileri, Ebru Etkinliği, Oyuncak Tasarım Yarışması, Geri Dönüşüm Tasarım Yarışması ve Proje Sokağı Boyamadan oluşmuştur.

Borçelik Resim ve Hobi Kulübünün de katkı sağladığı Proje Sokağında 2 Haziran 2016 Perşembe Günü İlçe Protokolünün de katılımıyla SERGİ düzenlendi.

Törende konuşan okul müdürü Mehmet YAVUZ, Projeler okulu haline gelen Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulunda öğrenci ve velilerine teşekkür etti. Verilen bu desteklerin Proje yapan öğretmeleri ve öğrencileri daha güzel işler yapma noktasında motive ettiğini ifade etti. Projede emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran yaptığı konuşmada, Gemlik’te Eğitim anlamında güzel şeyler olmaya devam ediyor. Çocuklarımızı iyi motive ettiğimizde ve sınırlamadığımızda çok yaratıcı olduklarını ve güzel şeyler ürettiklerini ifade etti. Emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AVCI, ise Belediye olarak okullarımızın birçok ihtiyacını karşıladıklarını ve eğitime büyük önem verdiklerini ifade etti.

Programda Aile Eğitimi Sertifika töreni de yapıldı. Toplam 31 Kursiyerin katıldığı 14 haftalık eğitim yapıldı. Eğitimde mutlu bir ailede yaşamak  ve sağlıklı , eğitimli çocuklar yetiştirmek için gereken bilgiler verildi .Törende duygularını ifade eden veliler , eğitimin kendilerine çok faydası olduğunu, ailelerin de birçok  şeyi değiştirdiğini belirttiler.


06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.