BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şampiyonlar Atatepe´de Ağırlandı

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi, ilçenin gururu olmayı sürdürüyor. Bursa´da organize edilen grup maçlarında büyük başarıya imza atarak Bursa ve Gemlik´i Sakarya´da düzenlenen Türkiye Şampiyonası grup maçlarında temsil etmeye hak kazanan Anadolu İmam Hatip Lisesi Genç Erkekler Voleybol takımı, Aksaray, İstanbul ve Kütahya temsilcilerini yenerek zirvedeki yerlerini perçinledi. 
Şampiyonlar Atatepe´de Ağırlandı

Gemlik´in gururu olmayı sürdüren filenin prensleri, 18-22 Ocak 2015 tarihlerinde Sinop´ta yapılacak olan Türkiye Şampiyonası yarı final grup maçlarında da Bursa ve Gemlik´i temsil etmeyi sürdürecek.

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Genç Erkekler Voleybol Takımı, Sinop´ta sekizli grupta mücadele ederek, ilk ikiye girme mücadelesi verecek. Gemlikli filenin prensleri Sinop´ta, İstanbul, Aksaray, Kütahya, Samsun, Gümüşhane, Kastamonu, Rize ve Zonguldak temsilcileriyle kapışacak. Bu arada Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Voleybol ´un yanı sıra Judo ´da da büyük başarılara imza atmayı sürdürüyor. Yeni yılın ilk haftasında Sakarya´da mindere çıkan İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Semanur Erdoğan 70 kiloda üst üste üçüncü kez Türkiye Şampiyonu olurken, 48 kiloda Melike Alankol ve (+90) Ağır Sıklette de Onur Kaya Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya aldılar.

Hem Voleybol hem de Judo‘da büyük başarılara imza atan sporcuları Kaymakam Cahit Işık ve Belediye Başkanı Refik Yılmaz Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde ağırladılar. Motivasyon ve kutlama yemeğine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı  Necdet Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Türkmen´in yanı sıra Judo Antrenörü İsmail Yıldız ve Beden Eğitimi Öğretmeni Bekir Gülırmak  katıldı.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, spora gönül vermiş ve spora desteği görev bilmiş bir anlayışa sahip olduklarını vurgulayarak, Belediye olarak sportif tesislere, yatırımlara ve sporcuya yönelik destek ve hizmetlere devam edeceklerini bildirdi. Sporda yatırım ve tesisleşmenin önemine değinen Refik Yılmaz, Anadolu İmam Hatip Spor Salonu sonrasında kısa sürede büyük başarılara imza atan Voleybolcuları kutladı. Bu başarıların tesadüfi olmadığını iki yıl üst üste gösterilen başarılarla kanıtlandığını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Judo sporunda da Gemlik´in artık yükselen bir değer haline geldiğini anlattı.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da, spora sevdalı bir yönetimin Gemlik´in büyük şansı olduğunu kaydederek, tüm yatırım, teşvik, hizmet ve desteklerin çocuklarımız ve gençlerimiz için olduğunu bildirdi. Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini kutlayan Cahit Işık, "Sizler, sadece bizim değil, tüm Bursa ve Gemlik´in gururu oldunuz. Yolunuz açık olsun" dedi. 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.