BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olimpik Eğitim Projesi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Gemlik İlçemizde 3.4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik "Güçlüyüz, Dostuz, Sevgi Doluyuz, Çünkü biz sporcuyuz" sloganı ile Spor kültürü, olimpiyat oyunları, Olimpizm ve Erdemlilik konuları ile ilgili Gemlik İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda 24-25-26 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek sunumun açılış töreni görkemli şekilde başladı.
Olimpik Eğitim Projesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen sunumla açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir KARLIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil TUNÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Burhan İNAN, Necat GÜL, Alirıza ATLI, Maarif Müfettişleri, Okul Müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Gemlik İlkokul 3.4.ve 5. sınıf öğrencilerinden 22 okuldan 3708 öğrencinin katılacağı sunum oldukça eğitici ve eğlenceli geçiyor. Öğrencilere Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından katılım belgeleri, Olimpiyat maskotu ve tshirtler dağıtılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından da öğrencilere katılım belgesi ve etiketler armağan ediliyor. 

Açılış töreninde Judo Türkiye Şampiyonu Semanur ERDOĞAN´a altın ödülünü İlçemiz Kaymakamı Sayın Cahit IŞIK verdi. Judo Türkiye üçüncüsü Melike ALANKO´ya altın ödülünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir KARLIK verdi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Eğitim Projesini Gemlik´e kazandıran ve destek olan kişilere plaket takdim edildi. Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir KARLIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil TUNÇ ve Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre ÜNSAL´a , Türkiye Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof.Dr. Uğur ERDENER imzalı plaketler verildi. Törende konuşma yapan Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK, öğrencilerimizin her şeyin en iyisine laik olduğunu, Türkiye Şampiyonlarının sayısının Gemlik´te daha da artacağına inandığını, Altın ödülü alan ablalarınızın  spor kültürü ve ahlakı içinde çalışarak başarılı olduklarını belirterek öğrencilere sevgilerini iletip, organizasyonun Gemlik´e kazandırılmasında emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz diyerek konuşmasını tamamladı.

Protokolün öğrencilere belgelerini dağıtmasıyla birlikte açılış töreni sona erdi. Günde 3 seans olarak yapılan sunum 26 Şubat Perşembe günü saat:15:00 te sona erecek.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.