BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜNE YAKIŞIR COŞKULU KUTLAMA

Gemlik Belediyesi tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği, günün anlam ve önemine yakışır biçimde oldukça coşkulu geçti. Sosyal Yaşam Merkezi Düğün Salonunda gerçekleşen etkinliğe Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve eşi Suzan Yılmaz’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı katıldı. Oldukça coşkulu geçen etkinliğe ayrıca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Şube Müdürü Burhan İnan, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Barış Bozkurt ve ilçede görev yapan öğretmenler ile aileleri de iştirak etti.
ÖĞRETMENLER GÜNÜNE YAKIŞIR COŞKULU KUTLAMA

Gemlik Belediyesi tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği, günün anlam ve önemine yakışır biçimde oldukça coşkulu geçti. Sosyal Yaşam Merkezi Düğün Salonunda gerçekleşen etkinliğe Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve eşi Suzan Yılmaz’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli ve Ahmet Avcı katıldı. Oldukça coşkulu geçen etkinliğe ayrıca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Şube Müdürü Burhan İnan, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Barış Bozkurt ve ilçede görev yapan öğretmenler ile aileleri de iştirak etti. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz öğretmenlere karanfil dağıttı. Yemekli organizasyonda Gemlikli sanatçılar Murat Kaya ve Yaşar Karakuş sevilen şarkılarla geceye renk kattılar. Gemlik’in sanat elçisi Bağlama üstadı Ahmet Gültekin de türküleriyle gecenin coşkusuna coşku katarken, Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan da, “Urfa’nın Etrafı Dumanlı Dağlar” türküsüne birlikte eşlik ettiler. Türkiye’nin her yöresinden türkülerin coşkuya eşlik ettiği gecede, halaylar çekilerek, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

      

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinin açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, TEOG sınavlarının öğretmenler gününe denk getirilmesinin bir baltalama olmadığını vurgulayarak, eğitimcilerin her gününün, her saatinin 24 Kasım coşkusuyla geçtiğini söyledi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a eğitim ve öğretime sunduğu katkılardan dolayı teşekkür eden Mehmet Duran, ilçedeki eğitim ve öğretim çıtasının her alanda yükseldiğine dikkat çekti.     

 

Şehit öğretmenleri ve Gemlik’in şehit öğretmeni Ethem Yaşar’ı saygıyla anarak konuşmasına başlayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, 15 yıl öne Gemlik’te sınıf mevcutlarının 50-55 iken bugün 20-25 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim verildiğini belirtti. Özel sektör işbirliğiyle Gemlik’e 7 okul kazandırıldığını ve 2 okul için de çalışmaların sürdüğünü ifade eden Refik Yılmaz, İmam Hatip ve Lale Kemal Kılıç Spor Salonlarından sonra kamulaştırmaları tamamlanmak üzere olan 11 Eylül Okuluna da spor salonu yapılacağı müjdesini verdi. “Gemlik’in tüm okullarına bir hizmetimiz oldu” diye konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “İlçemiz Tarım, Sanayi, Liman ve Turizm kenti bir şehirdir. Eğitim ve öğretim konusunda yapılan yatırım ve atılımlar ile Gemlik Üniversite şehri olma yolunda da hızla ilerlemektedir. Bu yatırım ve hizmetler sayesinde sizlerin öğrencileri de sporda, bilimde, sanatta, edebiyatta ve sosyal projelerde kıskandıracak projelere ve başarılara imza atıyorlar” dedi.      

 

15 Temmuz FETÖ Hain Darbe girişimine de değinen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Türkiye’nin yükselişini, ülkemizdeki ahengi, uyumu, büyümeyi ve atılımları çekemeyenler, içerideki hainler ile işbirliği yaparak bunları engellemek, bu ülkenin birlik ve beraberliğini bitirmek, ülkemizi bölüp parçalamak istediler. Ancak sizler ve sizlerin yetiştirdiği insanlarımız sayesinde bu hain girişime engel olduk. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hep birlikte ülkemizi, Bursa’yı ve Gemlik’i geliştirmeye devam edeceğiz. Bir öğretmen eşi olarak 24 Kasım öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.  

     

Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş da konuşmasında Atatürk’ün Çağdaş Medeniyetler Seviyesi hedefini vurgulayarak, öğretmen andının anlam ve önemine dikkat çekti. Öğrencilerin kötü alışkanlıkları, teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi gibi konularda da ders niteliğinde bir konuşma yapan Mustafa Altıntaş, şehit öğretmenleri ve gazi öğretmenleri de anarak, öğretmenler gününü kutladı. Gece müzik eşliğinde, halaylar ile renklenerek, oldukça coşkulu geçti.     

  

 

 

 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.