BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlama Töreni

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri, Gemlik’te Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Milli Eğitim Müdürlüğünün Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan program, Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin organize ettiği Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı büyük ilgi gördü. Öğretmen ve emekli öğretmenlerinde katıldığı programa Bursa Vali Yardımcısı Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, Gemlik Garnizon Komutanı Albay Namık Kemal Çil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Topkaç, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Ersöz de eşlik etti.
Öğretmenler Günü Kutlama Töreni

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri, Gemlik’te Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğünün Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan program, Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin organize ettiği Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı büyük ilgi gördü. Öğretmen ve emekli öğretmenlerinde katıldığı programa Bursa Vali Yardımcısı Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, Gemlik Garnizon Komutanı Albay Namık Kemal Çil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Topkaç, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Ersöz de eşlik etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı açılış konuşmasını Celal Bayar Anadolu Lisesi Müdürü Kamil Beki yaptı. Beki yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi : ” Şu an aramızda olmayan insanlığa rehber olmuş ve yol göstermiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Bir öğretmen için her öğrenci bir gelecektir. Geleceğimizin mimarları değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.”

Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler diyerek sözlerine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran; “Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. öğretmenler gününüz kutlu olsun! ifadelerine yer verdi.

Öğretmenler günü konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakam Vekili Mustafa Altıntaş ise konuşmasında; ” Öncelikle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Tüm öğretmenlerimize görevlerine başlarken içtikleri andları tekrarlamalarını ve o yeminlerini unutmamalarını istiyorum. Çocuklarımız dolayısıyla geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz.  Bu devletin geleceğini öğretmenler çizmiştir ve çizmeye devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Koro eşliğinde türkü dinletisi ile devam eden kutlama programında emekli olmuş öğretmenler de unutulmadı. Gemlik’te çeşitli okullardan emekli olmuş öğretmenlere plaket takdim edildi.

 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.