BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevruz Coşkuyla Kutlandı

Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Geleneksel Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası Nevruz Şenliği ile Acil Tıp Teknisyenliği Gününü beraber görkemli bir şekilde kutladı.
Nevruz Coşkuyla Kutlandı

Umurbey Celal Bayar Sağlık Meslek Lisesi Nevruz Şenliği ve ATT günü kutlamasına Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil TUNÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan İNAN, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği üyeleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşı ile başlayan programın ardından, Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre ÜNSAL açılış konuşmasını yaptı. Temsili Demir Dövme töreni ve ardından protokolün yumurta oyununun ardından, öğrenciler tarafından Nevruz şiirleri okundu. Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ATT alan öğretmeni Gülcan Sevim TOPÇU ATT günü ile ilgili konuşmasını yaptı. ATT günü sebebiyle Trafik kazası demosu 12. sınıf öğrencileri tarafından yaralıya müdahale ile devam etti. 

 

Nevruz Yarışmalarında öğrenciler, Halat çekme, yumurta taşıma, çuval yarışı yaptılar. Biyoloji öğretmeni Türkan BALCI yönetiminde Koro bahar şarkılarını seslendirdiler. Okul Halk oyunları ekibi Gaziantep yöresi oyunlarını sergiledikten sonra, Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK tarafından Nevruz ateşi yakıldı, halaylar çekildi ve program öğrencilerin ateş üzerinden atlamaları ve halay çekmeleri ile sona erdi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.