BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim ve Sanayi El Ele

Borçelik, sosyal sorumluluk ve eğitim projelerine bir yenisini daha ekledi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan ‘’Eğitimcilerin Eğitimi Projesi’’ (EĞİTEP) kapsamında, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Borçelik arasında protokol imzalandı.
Milli Eğitim ve Sanayi El Ele

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek lisesi öğretmenlerinin bilgi birikimlerini geliştirmek amacıyla yürütülen “Eğitimcilerin Eğitimi Projesi”ne (EĞİTEP) yassı çelik sektörünün önde gelen kuruluşlarından Borçelik de katkıda bulunacak.

Öğretmenlerin, önceden belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda mesleki yeterliliklerini geliştirmek amacıyla eğitimler, BTA proje yöneticisi Emre Bülbül koordinatörlüğünde BTA çatısı altında gerçekleştirilecek. Şubat – Haziran 2015 döneminde, her ayın son Salı ve Çarşamba günü yapılacak olan eğitimler, Borçelik İç Eğitimler Öğretmenleri Atay Bardak ve Bülent Baysal tarafından verilecek.

Gemlik Borçelik Tesislerinde gerçekleşen imza törenine, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır ve proje kapsamında çalışacak ekip katıldı.

Veli Sarıkaya; ‘’Gelişen teknolojiye ayak uydurmak gerekir’’

Protokolün imzalanmasından sonra konuşan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya; ‘’Borçelik camiasına, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri destek için teşekkür ederim. Mesleki eğitim alanında yaptığımız incelemelerde, analizin yeterli olmadığını düşündük. Ve analizimizi başlattık. Bunun sonucu olarak da, teknik öğretmenlerin sektöre ayak uydurması için desteğe ihtiyacı olduğunu gördük. Bu anlamda Borçelik ile de temasa geçtik. Projenin kapsamında teknik öğretmenlerimiz mevcut yeterliliklerini artırarak, gelişen teknolojiye uyumlu hale getirmek amacıyla hazırladığımız projemize, sosyal sorumluluk bilinci ile destek veren Borçelik’e tekrar teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kerem Çakır; ‘’Bizim için en önemli kaynak insandır’’

Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır ise şunları söyledi; ‘’Meslek liseleri, ülkemizde sanayinin bel kemiğini oluşturan nitelikte insan kaynakları yetiştiriyor. Bizin için paradan ve teknolojiden daha büyük kaynak, insandır. Bu nedenle meslek lisesi öğretmenlerinin en güncel ve yeni bilgilere sahip olması, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edebilmesi için önem taşıyor. Böyle bir projeyi başarıyla hayata geçirdiği için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü kutluyorum.

Kurucumuz Asım Kocabıyık ‘Borçelik Memlekete Borcumdur’ demişti. Onun eğitime verdiği önemi devam ettirmek de, bizlerin borcudur’’ şeklinde konuştu.

BTA Sorumlusu Emre Bülbül ise, sinevizyon eşliğinde yaptığı anlatımda; ‘’ Hedefimiz 2019 stratejimize uygun gelişimleri sağlamak. Borçelik Teknik Akademi teknik ve genel eğitim şeklinde iki ana konu üzerinde eğitimlerini veriyor. Sınıf ve saha eğitimleri ile yaptığımız çalışmalar kapsamında, BTA binamıza atölye de kurduk. 2014 Mayıs ayında başladığımız BTA kapsamında 609 kişiye toplam 3400 saat eğitim verdik’’ dedi.

Tanıtım sonrasında heyet olarak BTA sınıfı ve atölyesi incelenirken, Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, katılanlara eğitim detaylarını anlattı.


Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.