BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Madde Bağımlılığına Hayır Kitap Tiryakiliğine Evet Projesi Devam Ediyor

Gemlik Anadolu Lisesinde11 ve 12. sınıf öğrencilerine ´Etkili ve Hızlı Okuma´ Kursu    
Madde Bağımlılığına Hayır  Kitap Tiryakiliğine Evet Projesi Devam Ediyor

Halk Eğitim Merkezi adına Gemlik Anadolu Lisesinde Gemlik Lisesi Türk Dili ve Edb öğretmenleri Veysel Cüvelek ve Okan Ünal tarafından 11 ve 12.sınıf öğrencilerine verilen Etkili ve Hızlı Okuma kursu veriliyor.

2014-2015 Eğitim öğretim yılının başından beri verilen kurslara şu ana kadar 125 öğrenci 4 hafta ve 32 derslik kursu tamamlayarak sertifikalarını aldılar.

Kurs kapsamında hızlı okuma teknikleri ve etkili iletişim üzerine eğitim verildiğini ifade eden Kurs öğretmeni Veysel Cüvelek düzenlenen bu eğitimle öğrencilerin hızlı ve daha iyi anlaşılır bir okuma becerisi edindiklerini belirterek   ´Bu kursla öğrenciler aynı zamanda girecekleri zamanla yarıştıkları YGS ve LYS´de soruları daha hızlı okuyarak rakiplerine karşı büyük avantaj sağlamış olacaklar´ diye konuştu.

Sertifika dağıtımında ´İnsanın kendini geliştirmesi ve yenilemesinin en önemli araçlarından birinin de “Okumak” olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Hayrettin Arıcı da kursu veren öğretmen Veysel Cüvelek ve kursiyer öğrencileri tebrik etti.

Kursiyerlerden 11 E sınıfı öğrencisi İrem Uysal “Tüm konuları çok iyi bilmeme rağmen yavaş okuduğum için sorulara tam odaklanamıyordum. Ayrıca bazı soruları iki kez okuduğum oluyordu. Hızlı okumanın önemini bildiğim için bu konuda aldığım bu kursla okuma hızımı % 45 arttırdım. Öğrendiğim Hızlı okuma tekniklerini üniversitede kullanarak büyük bir avantaj sağlayacağıma inanıyorum. Bu kursu çok beğendim. Okumaya ayırdığım zaman yarı yarıya azaldı. Kitap okumaktan daha çok zevk alır hale geldim. öğretmenime ve bize bu imkanı sağlayan okulumuza çok teşekkür ediyorum´ diye konuşurken yine aynı sınıftan Melisa Araz ise ´Bu kursa sadece hızlı okuma kursu dersek haksızlık etmiş oluruz. Bu kurs aynı zamanda “Kişisel gelişim, etkili iletişim ve kaynaşma kursu oldu.” diye konuştu.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.