BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Madde Bağımlılığına Hayır, Kitap Tiryakiliğine Evet Etkinliği

Gemlik Anadolu Lisesinde düzenlenen bir dizi etkinlikte “Madde bağımlılığına Hayır, Kitap Tiryakiliğine evet” denildi.
Madde Bağımlılığına Hayır, Kitap Tiryakiliğine Evet Etkinliği

Gemlik Anadolu Lisesinde öğrencilerin kötü alışkanlıklar edinmeleri ve kitap okuma alışkanlığı kazanmaları hedefiyle bir dizi etkinlik başlatıldı. Gemlik Anadolu Lisesi Müdürü Hayrettin Arıcı öğrencilere  Madde bağımlılığın zararları, madde bağımlılığının insanları akli ve bedeni yönden uğrattığı zararlar hakkında bilgiler vererek , madde bağımlılığının nedenlerinden olan merak ve kötü arkadaşlıklardan öğrencilerin uzak durmaları hususunda ikazlarda bulundu..Bütün öğrencilere dağıtılan Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğünün konuyla ilgili broşürlerini dikkatlice okumalarını isteyen Okul Müdürü Hayrettin Arıcı, öğrencilere İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gemlik Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan ve üzerinde çeşitli uyarıların bulunduğu kupaları hediye etti.

Okuldaki bütün öğrencilere hediye edilen kupalar vesilesiyle bir kez daha madde bağımlılığına hayır denilirken aynı gün bir başka etkinlikte öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı edinebilmeleri için Kitap Tanıtım Yarışması düzenlendi.

Okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hikmet Cerrah tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler çeşitli yazarların kitaplarını büyük bir ustalıkla tanıtıp yazar ve kitap hakkında bilgiler verdiler. Yarışmaya katılan öğrencilerden Pınar Yazıcı´ Beyoğlu´nun en güzel abisi; İrem Nur Beşik  ´Çanlar kimin için çalıyor; Gözde Gürbüz ´ Ustam ve Ben; Seher Engin ´Leyla´nın evi ve Hilal Koşucu ´ Lüsyen´ adlı kitapları büyük bir ustalıkla tanıttılar.

Gülen İşgüder,M.Emin Taşpınar ve Tülay Çevik’ten oluşan jüri heyeti Hilal Koşucuyu birinci seçerken Okul Müdürü Hayrettin Arıcı böylesi bir yarışmanın etkinliğin kaybedeni olmadığını vurgulayarak öğrenci ve öğretmenlerini ve yarışmayı büyük bir dikkatle takip eden öğrencileri tebrik etti.

Bu arada Gemlik Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencilerine yönelik Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Okan Ünal ve Veysel Cüvelek’in Halk Eğitim Merkezi kanalıyla verilen hızlı okuma kurslarına ikinci dönemde devam edilerek 11.sınıf öğrencilerin büyük bir bölümünün sertifika almış olacaklar.

Gemlik Anadolu Lisesinde önümüzdeki günlerde ´Madde bağımlılığına hayır; Kitap Tiryakiliğine Evet´ projesi kapsamında farklı etkinliklere devam edileceği belirtildi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.