BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencilerine Bisiklet Dağıtımı

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın birlikte uygulamaya koyduğu, "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" çerçevesinde bisiklet dağıtımları devam ediyor. 
Lise Öğrencilerine Bisiklet Dağıtımı

Daha önce başarılı İlkokul Öğrencileri ve Ortaokul Öğrencilerine bisiklet dağıtan Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, bu kez Lise öğrencilerini sevindirdi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Şube Müdürü Burhan İnan ve Meclis üyesi Ercan Barutçuoğlu´nun da katıldığı tören Özdilek Cevdet-Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldı.

İlçedeki 10 Lise´ den 5´er olmak üzere toplam 50 başarılı öğrenci Bisikletlerini protokol üyelerinden aldılar. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçedeki eğitim ve öğretim kalitesine dikkat çekerek, başka şehir ve ilçelerdeki liseler yerine Gemlik´teki okulların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Gemlik´teki her okul binasını ve her sağlık ocağını yenileyeceklerini bir kez daha tekrarlayan Refik Yılmaz, TEOG sınavlarında gösterilen başarıya işaret ederek, bu başarının devamının lise öğrencileriyle üniversite sınavlarında da tekrarlanmasını temenni etti.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da başarılı öğrencileri tek tek kutlayarak, Belediye Başkanı Refik Yılmaz´ın sözlerine katıldığını belirtti. Gemlik´te eğitim ve öğretim kalitesinin örnek gösterildiğini kaydeden Cahit Işık, velilere de seslenerek Gemlik´teki okul ve öğretmenlere güvenmelerini istedi. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran da, Gemlik´in TEOG sınavlarında Bursa ikincisi olduğunu tekrarlayarak, daha birçok sportif, kültürel ve sosyal alanda da Eğitim ve Öğretim düzeyinin zirveyi hedeflediğini anlattı.

28-06-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.