BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuş Yuvaları Çocuklardan

Gemlik Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ticaret ve Sanayi Odası Gazi Ortaokulu ile birlikte organize ettiği, “Kuşlar Yuvalarına Kavuşuyor” projesi büyük ilgi gördü. 
Kuş Yuvaları Çocuklardan

TEMA Vakfı Gemlik Temsilcisi Öğretmen Eşref Turan’ın onaylattığı, “TEMA Kuş Yuvası Projesine” destek veren Gemlik Belediyesi, öğrencilerin el emeği göz nuru 200 adet kuş yuvasına ilaveten 50 adet Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yaptırılan Kuş Yuvasını Yeniköy Piknik Alanına yerleştirdi. Kaymakam Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Okul Müdürü Mehmet Atay, Belediye Meclis Üyeleri Ersin Kahraman ve Fehmi Aslan ile Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sabri Emre ve Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Turhan da projeye katkı koydular. 

 

Sert kış şartlarının yanı sıra tipi ile birlikte gelen yılın ilk kar yağışının yaşandığı saatlerde öğrenciler ile birlikte Yeni köy Piknik Alanına gelen Kaymakam Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Belediye ekipleri ile birlikte 250’ye yakın rengârenk kuş yuvalarını piknik alanlarındaki ağaçlara yerleştirdiler. Yemleri ve kuş yuvaları ile birlikte gelen öğrenciler ile şakalaşıp, sohbet eden Kaymakam Cahit Işık ve Beledi ye Başkanı Refik Yılmaz, TEMA yetkilileri ve TEMA gönüllüsü minik öğrencilere de projeye sundukları katkı adına teşekkür ettiler.Belediye Başkanı Refik Yılmaz, üç yıl önce başlattıkları kuş yuvası projesine sivil toplum örgütleri ve öğrencilerin de katkı sunmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yılmaz, Yeniköy Piknik Alanının da zorlu kış şartları öncesinde doğa dostu kuşların mekânı haline geleceğini söyledi. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da, el emeği göz nuru kuş evleri adına öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek, bu tarz sosyal ve kültürel projelerin devam etmesini istedi. 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.