BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kalbinizi Koruyun Çünkü İçinde Sevdikleriniz Var” Teknik Eğitim Projesi Sona Erdi

Gemlik Kaymakamlığı ve Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından finanse edilen  “Kalbinizi Koruyun Çünkü İçinde Sevdikleriniz Var” isimli Teknik Destek Projesi Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sona erdi. Eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan öğretmenler için düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.
“Kalbinizi Koruyun Çünkü İçinde Sevdikleriniz Var” Teknik Eğitim Projesi Sona Erdi

Gemlik Kaymakamlığı ve Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından finanse edilen  “Kalbinizi Koruyun Çünkü İçinde Sevdikleriniz Var” isimli teknik destek projesi Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sona erdi. Eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan öğretmenler için düzenlenen sertifika törenine, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Proje Ekibi Üyesi Ramazan GÜZEL ve Gemlik Kaymakamlığı AR-GE birimi sorumlusu İsmail ÇAĞLAR katıldı. Sertifika töreninde Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yunus Emre ÜNSAL,  verilen EKG kullanım eğitiminin hem öğretmenler hem de öğrenciler açısından çok önemli olduğunu, bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN,  eğitim projesinin Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uygulanmasından çok memnun olduğunu belirtti ve eğitimlere katılan tüm öğretmenlere, mesai saati dışında olmasına rağmen, bu eğitimlere katıldıkları için teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi ve katılımcılara sertifikaları Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN tarafından verildi.

Proje kapsamında, Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli Sağlık Hizmetleri Alanı ve Kültür Dersi öğretmenleri ile Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü öğrencilerine , Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sağlık Yönetimi Uzmanı Hasan BOZOK tarafından 5 gün boyunca toplam 30 saat, Temel EKG ve ileri yasam desteği eğitimi verildi. Ayrıca eğitimlerde öğretmenler, EKG çekimi ve kalp ritim bozukluklarını ayırt etme, EKG cihazının kalibrasyonunu, EKG çekimi, EKG dalga ve aralıklarını ayırt etme konularında bilgi sahibi oldular.  Verilen eğitimler ile, Umurbey Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olacak öğrencilerin daha etkin bir hemşirelik hizmeti sunabilmeleri, aktif olarak EKG çekebilen ve monitör takip edebilen acil tıp teknisyenleri ve hemşirelerin yetiştirilmesi planlanmaktadır. 

 

 

28-11-201628-11-201628-11-201628-11-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.