BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Liseler arasında İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışması yapıldı.
İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

12 Mart İstiklal Marşının Kabul edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle, ortaöğretim düzeyindeki okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizi, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek,  Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmak ve İstiklal Marşı’nın ruhuna uygun okunmasını sağlamak; Öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak, öğrencilerimizin şiir sanatına ilgi duymalarını sağlamak amacıyla Bursa’da yapılacak olan İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması için İlçemizi temsil edecek öğrenci belirlendi. 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İNAN tarafından organize edilen yarışmada jüri üyeleri Müzik ve Türk Dili Edebiyatı öğretmenlerinden oluşturuldu. Şiire hakimiyet, beden dili, vurgu, tonlama ve Türkçeyi kullanma, diksiyon, şiiri hissettirebilme, sahne hakimiyeti gibi değerlendirme kriterlerinin esas alındığı yarışmaya 10 Okul katıldı. Gemlik İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda lise öğrencilerinin de seyirci olarak katıldığı programda jüri üyeleri birinciyi seçmede zorlandı. İyi hazırlandıkları görülen lise öğrencilerinden Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi Safanur BOL ile Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Şeyda ÇINAR’ın eşit puan almasından dolayı, bu iki öğrenci İstiklal Marşı’mızın 10 kıtasını yeniden okudu. Bu değerlendirmede de sonuç değişmeyince kura çekimi sonucunda Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şeyda ÇINAR 1-4 Mart tarihleri arasında Nilüfer Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesinde yapılacak İl finalinde İlçemizi temsil edecek. Ayrıca 11 Mart 2016 Cuma günü İlçemiz Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde yapılacak programda dereceye giren üç öğrencimize ödülleri verilecek.

28-02-201628-02-201628-02-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.