BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 23 Nisan Çoşkusu

Milli mücadele sürecinde Cumhuriyete giden yolun en somut göstergesi olan ve 23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM’nin, 95. kuruluş yıldönümünü, tüm ulusumuzla birlikte coşku ve kıvanç içinde kutluyoruz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, öncelikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve tüm ulusumuza kutlu olsun.
İlçemizde 23 Nisan Çoşkusu

22 Nisan Çarşamba Günü temsili makamların devri ve akşamında çocuk korosu ile başlayan törenlere Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkan Vekili Ercan Barutçuoğlu, Gemlik İlçe Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Garnizon Komutan Vekili, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenkler bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Havanın yağışlı olması nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri kapalı spor salonunda yapıldı. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık; “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, bugün buradayız. Bu çocukları yetiştirenleri tebrik ediyorum. Onlar her şeyin en güzeline layıklar. Bayramları kutlu olsun.” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Gemlik’te bulunan tüm ilk ve ortaokul öğrencileri gösterilerini yaptı, halk oyunlarını başarı ile sergilediler.

HARMANDALI BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Gösteriler sırasında en çok dikkat çeken ve en çok alkış alan koreografi 11 Eylül İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteri oldu. Gösteride birçok ülkenin yöresel dansları kısa kısa izleyenlere gösterildi. En sonda Türkiye’den harmandalı oynandı ve tüm salon ayakta alkışladı.

SAVUNMA VE DÖVÜŞ GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ

Gemlik’te birçok okul öğrencisi tarafından hazırlanan savunma ve dövüş sporları gösterileri nefes kesti. Karateci ve tekvandocu sporculardan oluşan iki farklı gurup aynı anda çeşitli gösterilerde bulundu. Zaman zaman tehlikeli hareketlerin yer aldığı gösteriler aileleri ve izleyenlerin nefeslerini kesti. Gösteriler bitiminde salondan büyük alkış koptu.

 

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.