BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Zübeyde Hanım Anaokulunda Değerler Etkinliği Düzenlendi.

İlçemiz Zübeyde Hanım Anaokulunda Değerler Etkinliği Düzenlendi.

             Bursa il genelinde uygulanan “Değerlerimi seviyor, onlarla büyüyorum” projesi kapsamında Bursa ve Gemlik’imize ait kültürel ve turizme yönelik değerlerimize dikkat çekmek, farkındalık yaratmak amacıyla Gemlik Zübeyde Hanım Anaokulunda etkinlik düzenlendi.

Gemlik’ e özgü kültür ve turizm varlığı olarak Gemlik zeytinimiz, sahilimiz, Umurbey köy evlerimiz, Gemlik’ e özgü yemeklerimiz, sünnet draması, Bursa’ya özgü Karagöz ve Hacivat gibi değerlerimizin farkına varılması için velilerin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin desteğiyle etkinlikler gerçekleştirildi.

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü  Şenel ÇAĞLAYAN tarafından bu programdaki amacımızın; öğrencilerimizin milli, manevi ve evrensel değerlerle yaşamayı bilen, kendilerine, ailelerine, çevre ve topluma olumlu katkılarda bulunan, kendisi, ailesi, ve çevresiyle barışık, başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği ile çalışan, hoşgörülü, paylaşmayı bilen, dürüst, erdemli, iyi ve mutlu vatandaş olma, eleştirel bakış açısına sahip, estetik duyguları olan girişimci bireyler olmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

Aynı zamanda Zübeyde Hanım Anaokulunda 21 kişinin katılımıyla uygulanan Aile Eğitim Programı sonunda aldıkları sertifikaların dağıtımı ve“Dünya Su Günü” konulu resim yarışmasında dereceye giren okul öğrencilerinin ödülleri Gemlik Kaymakamı Cahit IŞIK tarafından sunuldu.

Karagöz ile Hacivat, sünnet draması, Bursa yöresel halk oyunları ve yöresel yemeklerin sunulduğu kokteyl ve hazırlanan hediyeler dağıtılarak program sonlandırıldı.

Program veliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

 

 

Anaokulu Değerler
 Anaokulu Değerler
 Anaokulu Değerler

Anaokulu Değerler

Anaokulu Değerler

 Anaokulu Değerler

 Anaokulu Değerler

Anaokulu Değerler

 Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.