BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

I. DÖNEM TEOG SINAVI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

I. DÖNEM TEOG SINAVI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Gemlik ilçemizdeki tüm Ortaokul Müdürleri ile 26.01.2017 tarihinde Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınav analizi ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İNAN ile resmi ve özel ortaokul müdürleri katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet DURAN; “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı sonrasında hem ortak sınav sorularının değerlendirilmesi, hem nisan ayında yapılacak olan 2. dönem ortak sınavlara ön hazırlık olacak bu değerlendirme ve sınav analiz toplantısının hepimize faydalı olacağını düşündüğünü, geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen TEOG Sınavlarında yaşadığımız tecrübelerin, olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşarak başarımızı daha ileri seviyeye götürmek için siz okul Müdürlerimizle fikir alışverişinde bulunarak sorunları ve çözüm önerilerini belirlemek, okul başarı karnelerimizi görmek amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Okul Müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin fikirlerine ve çözüm önerilerine çok değer verdiğini belirten Mehmet DURAN; ‘’Başarıyı artırmak için hep birlikte özveriyle çalışarak, temel becerileri edinememiş çocuklarımıza gerekirse ilave çalışmalar yaparak, akademik başarıya ve hedeflerimize daha çabuk ulaşabiliriz’’ dedi.

Söz alan Çınar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Sinan SEVİNÇ; velilerin öğrencilerle çok ilgilenmesi gerektiğini belirterek özellikle okul destekleme ve yetiştirme kurslarının önemli olduğunu ifade etti.

Özel Aykent Ortaokulu Müdürü Ahmet Cevdet İŞLER ‘’ilçe genelindeki eğitimin aksayan yönlerini tespit etmek, başarı düzeyinin incelenmesi, sorunlu alanlara yönelik çözümlerin üretilmesi amacıyla başarısız olma sebeplerine baktığımızda kitap okumama, düzenli ders çalışmama gibi sebepler karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çocuklarımıza mutlaka okuma alışkanlığı kazandırmalıyız dedi.27-01-2017

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.