BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik’te Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri Coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gemlik Belediye Başkanlığı, İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü tarafından da desteklenen, “Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri” büyük ilgi gördü. 
Gemlik’te Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri Coşkusu

Gemlik Atatürk Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte 16 ilkokuldan yaklaşık 400 öğrenci spor yarışlarıyla, 2 bine yakın öğrenci de izleyici olarak unutulmaz bir gün yaşadı. Halat Çekme, İp Atlama, Yağ Satarım-Bal Satarım, Mendil Kapmaca, Mini Pentatlon yarışmalarıyla heyecan veren, Bursa Büyükşehir Belediyesi Karizma Basketbol Şovuyla da renklenen gün sonunda, okullara spor malzemeleri ve yarışmalara katılan öğrencilere de madalyaları verildi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, çocuklara yönelik yatırımların muhteşem geri dönüşleri olduğunu belirterek, “Çocuklar geleceğimizdir. Biz Geleceğimize yatırım yapıyoruz. Tesis ise tesis, malzeme desteğiyle destek tek hedefimizdir. Onların ihtiyacı olan hizmetleri anında sağlamak için çalışıyoruz. Çocuklarımız bizlere Allah’ın emanetidir” dedi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Celal Bayar Anadolu Lisesi Spor Salonunu önümüzdeki günlerde hizmete açacaklarını, ilçeye biri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmak üzere iki spor salonu daha kazandıracaklarını müjdeledi.

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran da, 30 okulda 18 bin öğrencisi olan Gemlik’te akademik başarı oranını sporda başarı oranı ile pekiştirdiklerini ifade etti. Judo’da Semanur Erdoğan örneğini veren Mehmet Duran, “Gemlik’ten Olimpiyatlara, Milli Takımlara sporcu gönderecek düzeye geldik” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Mehmet Duran ilçe okullarında 7 olan spor salonu sayısının da 9’a çıkacak olmasının gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Atatürk’ün “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ve ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” vecizelerine atıfta bulunarak, akademik başarının, sportif başarılarla desteklendiğini anlattı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, çocuklara Bursa Spor amigoluğu yaparak gönül bağı kurdu. “Yeşil-Beyaz, En Büyük Bursa Spor, Yeşil Beyaz, Şampiyon Bursa Spor” sloganlarıyla konuşmasına başlayan Recep Altepe, “Türkiye hedeflerine sizlerle ulaşacak. Geleceğimiz sizlersiniz, sizler bizim göz bebeğimizsiniz” dedi. Recep Altepe, Gemlik’e bir spor salonu yapma sözü daha vererek, etkinliğin Bursa ve ilçelerinde devam edeceğini söyledi. Çocukların oyunlarına katılan protokol üyeleri, halat çekme yarışmasında da öğrenciler tarafından alkışlandılar.

25-03-201625-03-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.