BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Terör ve Madde Bağımlılığına Karşı Kenetlendi

Gemlik Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Gemlik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kent Konseyi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Gemlik Esnaf Sanatkârlar Odası’nın birlikte organize ettiği “Teröre ve Madde Bağımlılığına Karşı Bütün Eller Kenet lensin” programı kapsamında dün düzenlenen etkinliklerde Gemlikliler kenetlendi.
Gemlik Terör ve Madde Bağımlılığına Karşı Kenetlendi

PANELLE BAŞLADI

 

Teröre ve madde bağımlılığına karşı “Bütün Eller Kenetlensin” projesi nedeniyle saat 14.30’da Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde Terör ve Madde Bağımlılığı konusun da panel düzenlendi. Panele Kaymakam Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Coşkun Çorapcı, Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Beki, davetliler ve panelistler ile öğrenciler katıldı. Madde bağımlılığına karşı alınan önlemlerin anlatıldığı panelde, gençlere yönelik yapılan çalışmalar anlatıldı. Etkinliğin ikinci ayağında ise Galatasaray - Bursaspor Veteranlar takımlarının karşılaşmaları vardı. İstanbul’dan gelen Galatasaray’ın efsane isimleri saat 15.30 da bir otobüsle ilçemize geldi. Bando ve Ultraslan Gemlik ile karşılanan veteran Galatasaraylılara büyük sevgi gösterisi yapıldı. Toplu fotoğraf çekiminden sonra Belediye Başkan vekili Ercan Barutçuoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı ve Vedat Büyükgölcigezli’nin de gelmesinden sonra Güleryüz Otomobil Fabrikası’nın yeni ürettiği çift katlı üstü açık Cobra Double Decker otobüs ile ilçe stadına gidildi. Gidiş yolunda Galatasaray ve Bursasporlu veteranlara Gemlikliler sevgi gösterisinde bulundular.

Atatürk Stadına alkışlarla giren Galatasaray ve Bursasporlu veteranlar soyunma odalarına giderek Bursaspor ve Gemlik karmasıyla yapacakları karşılaşma için hazırlandılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra 11 Eylül İlkokulu minikler folklor ekibinin gösterisinden sonra Gemlikli öğrencilerin stadın ortasına el ele kenetlenerek, yaptıkları kalp figüründen sonra ilk karşılaşma Gemlik karması veteranları ile Galatasaray veteranları karşılaştı. Karşılaşmanın başlamasını Gemlik karması adına Kaymakam Cahit Işık, Galatasaray veteranları adına Büyük Savaş ile Şehit Hava Astsubay Üst Çavuş Mehmet Koray Pınar’ın babası Mehmet Pınar‘ın vuruşu ile maç başladı. Kaymakam Cahit Işık, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Şube Müdürü Burhan İnan da Gemlik karmasında yer aldılar. 15’er dakikalık iki devre halinde oynanan karşılaşmanın ilk golünü Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete attı. Karşılaşmanın 2. yarısında Galata saraylı veteran Büyük Savaş’ın golüyle karşılaşma berabere bitti. İkinci karşılaşma Bursasporlu veteranlar ile Galatasaraylı  veteranlar arasında oynandı. Bu karşılaşmada Bursa spor sahadan 2-0 galip ayrıldı. Galatasaraylı veteranlar arasında efsane başkan Alp Yalman, Bülent, Savaş, Hasan Verir, Turgay Akın, Turgay Kazancı, Muhammet Altıntaş, Adnan Eser, Giray Bulak, Sabit Sır, Şevkat Candan, Cillo Sinan, Ayhan Akyol, Kadri Sancak Hasan Reis (kaleci) Bursasporlu veteranlar ise Ahmet Suphi, Kadir Çattık, Yılmaz Tüleş, Beyhan Çalışkan, Ali Alemdaroğlu, Yalçın Çimen, Hüseyin Hürses, Metin Akdemir, Memduh Ortaç, Şükrü Devirgen, Memduh Oruç, Şükrü Tekbudak’tan oluştu. Karşılaşmanın ardından Gemlik futboluna uzun yıllar hizmet etmiş futbolculara plaket verildi. Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise Galatasaray vetaranlarına bir demet çiçek armağan ederken, “Gemlik terör ve madde bağımlılığına karşı bugün kenetlendi. Bu beraberliğin sürmesini diliyorum” dedi.

29-04-201629-04-201629-04-201629-04-201629-04-201629-04-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.