BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Özdilek Kız İmam Hatip Lisesi İçin İnşaat Başladı

Özdilek A.Ş.’nin Gemlik’e yapacağı Kız İmam Hatip Okulu’nun inşaat çalışmalarına başlandı.
Gemlik Özdilek Kız İmam Hatip Lisesi İçin İnşaat Başladı

23 Ekim 2014 tarihinde Bursa Valiliğinde protokolü imzalanan okul Dr. Ziya Kaya Mahallesi’nde bulunan Endüstri Meslek Lisesi’nin arka kısmına yapılacak ve 24 derslikli olacak. 

Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun protokol imza aşamasındaki istemini de kırmayarak, okul ile aynı anda bitecek çok amaçlı salonun da sözünü verdi. Gemlik Kız İmam Hatip Lisesi inşaat çalışmaları başladı.

HACI CEVDET VE AYNUR MAYRUK KIZ İMAM HATİP OKULU

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılına yetişeceği açıklanan okula, Özdilek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’in isteğiyle, merhum kayınpederi ve kayınvalidesi Hacı Cevdet Mayruk ve Hacı Aynur Mayruk ismi verileceği öğrenildi.

Belediye Başkanı Refik Yılmaz, son üç yıl içinde yaptıkları girişimler sayesinde, özel sektör işbirliği ile 7. okul protokolünü de imzaladıklarını hatırlatarak, Gem lik’te 60 kişilik olan sınıf mevcutlarının kolej havasında 25 kişilik derslikler haline geldiğine dikkat çekti.  

ARSAYI GEZDİLER

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcügezli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve Özdilek yetkilileriyle birlikte inşaat sahasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Belediyesi olarak özel sektör iş birliğiyle yapılan okul çalışmalarının devam edeceğini müjdeledi.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da, ilçeye okul kazandıran tüm kişi, kurum ve kuruluşların yanı sıra Hüseyin Özdilek´e de teşekkür ederek, Gemlik´in eğitim ve öğretimde örnek olacak gelişi minin hayırsever işadamları sayesin de devam ettiğini anlattı. 

Çevre düzenleme ve inşaat çalışmalarının bir an önce başlamasından dolayı Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Özdilek yetkililerine teşekkür eden Cahit Işık, ilçenin derslik sayısı açısından örnek gösterildiğini bildirerek, bu onuru yaşatanlara teşekkür etti.

Öte yandan, İl Özel idaresi bu yıl içinde bir okul yaparken, Bursa Valiliği de Orhangazi Caddesi üzerindeki eski Marmarabirlik depolarının olduğu bölgeye okul yapacak.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.