BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Geleneksel Hale Getirdiği 3.Mezunlar Yemeğini Gerçekleştirdi.

Eski adı Endüstri Meslek Lisesi olan Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geleneksel hale getirdiği 3.Mezunlar Yemeği’ni gerçekleştirdi. 1987 yılında ilk öğrencilerini mezun eden okul, bu yıl 29. mezunlarını verdi.
Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Geleneksel Hale Getirdiği 3.Mezunlar Yemeğini Gerçekleştirdi.

Yemek Salı akşamı, okul bahçesinde düzenlendi. Öğrencilerin yanı sıra veliler, eski mezunlar ve pek çok Gemlik’linin katıldığı mezunlar yemeğinin sponsorluğunu ise Borusan üstlendi.

Çizgi Organizasyon tarafından düzenlemesi gerçekleştirilen yemeğe Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik İlçe Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç, Gemlik Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Çelik ile Borusan’dan Serdar Özkaleli de katıldı.

Yemek ikramının ardından İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan program, Okul Müdürü Hüseyin Er’in konuşması ile devam etti. Konuklara hoş geldiniz diyen Er, “bu yıl 225 mezun veriyoruz. Bu gne dek 5130 öğrenciyi mezun ettik. Her günü eşit olan zarardadır hadisi gereği yenilenmeyi düstur edindik, varlığınız bizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Program, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi ile devam etti. Daha sonra kürsüye çıkan okul birincisi Serkan Tosun, “dört yıllık eğitim öğretimimiz boyunca iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. Vatana ve millete faydalı olmak için gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Törende çeşitli dallarda ödül kazanan öğrencilere hediyeleri verildi.

Gerçekleştirilen bayrak flama töreninde Türk Bayrağı ve Okul Flamasını taşıyan son sınıf öğrencileri, emanetlerini 3. Sınıf öğrencilerine teslim etti.

Söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise beş binden fazla mezun vermiş okulun birçok başarıya imza attığına dikkat çekerek inşası sürmekte olan Körfez Geçiş köprüsünde Gemlik MTAL’den mezun pek çok kişinin çalıştığını söyledi.

Okul için yeni bir proje çizdirdiklerine dikkat çeken Yılmaz, modern mimari ile Selçuklu mimarisinin birleşimi olan depreme dayanıklı bir bina yapılacağını müjdeledi.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.