BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla  Gemlik Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bayan personellerle bir araya gelen İlçe Kaymakamı Cahit Işık, emekçi kadınlar gününü kutladı. 
Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı

Kaymakam Cahit Işık’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Duran, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katıldığı programda günün anlamına ilişkin kısa bir konuşma yapan Işık, “Bizim toplum ve aile hayatımızda kadının yeri çok önemlidir. Günümüzde kadınlarımız hem aile içerisinde hem de çalışma hayatında çok başarılı işlere imza atmaktadır. Zira bir çocuğun yetişmesinde en fazla emek harcayan ve toplumu şekillendiren kadındır, annelerimizdir” dedi.  Kadını erkeği herkesin birbirine saygı duyduğu, kadınlara verilen değerin yıl boyunca devam ettiği bir toplum görmeyi arzu ettiğini söyleyen Işık; bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü´nü kutladı.

Programın devamında günün anısına hazırlanan pasta kesildi. Son olarak protokolün değerli eşlerinin ve okuldaki her bayan personelin ismine özel hazırlanan fidanlar Gemlik Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine dikildi ve fidan sertifikaları dağıtıldı.   

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.