BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Kapalı Spor salonunda Gemlik Anadolu Lisesinin Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Gemlik Anadolu Lisesinde bu yıl mezun olan 254 öğrenciyle birlikte mezun sayısı 9 bini aştı. Gemlik Anadolu Lisesi 46.Dönem Mezunlarını Kapalı Spor Salonunda düzenlenen coşkulu bir törenle verdi
Gemlik Kapalı Spor salonunda Gemlik Anadolu Lisesinin Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Gemlik Anadolu Lisesi Gemlik Kapalı spor salonunda düzenlenene törenle 46.dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan  Anadolu Lise mezuniyet törenine kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M.Adil TUNÇ, Belediye Meclis Üyesi Ercan Barutçuoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Okul Müdürleri,Öğretmenler,Öğrenci ve aileleri katıldı.

Bu yıl mezun ettiği 254 öğrenciyle mezun sayısı 9000´e ulaşan Gemlik Anadolu Lisesi ilçemizin bu anlamda en köklü okulu olma özelliğini sürdürüyor.

Sunuculuğunu okulun Edebiyat öğretmeni Hikmet CERRAH ve Yabancı Dil Dersi Öğretmeni Emine ÖZKAYA´ nın yaptığı Mezuniyet programında Okul Müdürü Hayrettin Arıcı mezun olan öğrencileri kutlarken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve İlçe Kaymakamı Cahit Işık birer konuşma yaparak öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında da başarı ve mutluluklar dilediler.

Mezunlar adına konuşan okul birincisi 12-A sınıfı öğrencisi Merve GÜLBAŞ elde ettiği başarıyı planlı çalışmanın yanı sıra kendisine her zaman destek veren ailesi ve öğretmenlerine borçlu olduğunu ifade etti.

Konuşmalardan sonra okulun bayrak ve filamansı 12.sınıf öğrencilerinden Yiğithan Akçay ve Aleyena Korur tarafından 11.sınıf öğrencileri Alican Demir ve Melisa ARAZ´a törenle teslim edildi.

2015 yılı mezunları birincisi olan 12/ A sınıfından Merve GÜLBAŞ ´a birincilik plaketini Kaymakam Cahit Işık,  Okul ikincisi: 12/B sınıfından Tuğçe AKARMIŞ ´a ikincilik plaketini Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Üçüncü 12/B sınıfından Aleyna KORUR ´a İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran verdi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz´da bütün öğrencilere 16GB lık  flash Bellek hediye ederek ´Gençler bizim geleceğimiz ve gururumuzdur ´diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M.Adil Tunç´da Gemlik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısına törenin gerçekleşmesindeki gayretlerinden okul adına çiçek sunarak tebrik etti.

Okul Birincisi 12-A sınıfı öğrencisi Merve GÜLBAŞ mezuniyet kütüğüne birincilik plaketini çakmasının ardından 12-A sınıfı rehber öğretmeni Cemal ESER, 12-B sınıfı rehber öğretmeni Asiye BULUT,12-C sınıfı rehber öğretmeni Rezzan SAYILIR,12-D sınıfı rehber öğretmeni Tülay Yıldırım ÇEVİK,12-E sınıfı rehber öğretmeni Selçuk ALTUN,12-F sınıfı rehber öğretmeni: Ahmet KARA,12-G sınıfı rehber öğretmeni: Volkan ÜSTE,12-H sınıfı rehber öğretmeni Kenan SEÇKİN,12-I sınıfı rehber öğretmeni Emine KAYA,12-J sınıfı rehber öğretmeni Mustafa ALTINBAŞ öğrencilerine mezuniyet belgeleri ve mezuniyet hatıra madalyalarını verdiler.

Resmi tören havaya kep atılmasıyla sona ererken davetlilere plav ve ayran ikram edildi. Öğrenciler ikram sonrası salonda düzenlenen eğlence ile mezuniyetlerini kutladılar. Aysu Baydur ve Göksu Orman gitar eşliğinde Anıl Ayyıldız, Eray Şimşek,Aydın Vural ve Serkan Şen grup olarak ve piyanist Emre org ile mezunlara unutulmaz bir gece yaşattılar. Gece boyunca gönüllerince eğlenen, dans eden, halay çeken ve şarkı söyleyen Gemlik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri arkadaşları, aileleri ve öğretmenleriyle gece boyunca bol bol hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

Öğrenciler yaklaşık 5 saat süren mezuniyet tören ve eğlencesi sonrası evlerine mutlu bir şekilde dönerken okul idaresine kendilerine böylesine bir program hazırladıkları için teşekkür ettiler.

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.