BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Eğitim Günleri Şenliği Coşkusu

Gemlik Eğitim Günleri Şenliği coşkulu bir organizasyonla start aldı. Bu yıl birincisi gerçekleşen şenlikler kapsamında 12. Geleneksel Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri de bir arada yapıldı. Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediye Başkanlığı ve Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği organizasyonda 18 okulun, yıl boyunca yaptığı çalışmalar sergilendi. 
Gemlik Eğitim Günleri Şenliği Coşkusu

3 Haziran Cuma akşamına kadar açık kalacak olan Eğitim Stantları İskele Meydanı Festival alanında ilgililere kucak açtı. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, şenlikler kapsamında "Toplumda Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi" uygulamasını da başlattı. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının desteklediği proje kapsamında Beyaz Bayrak sahibi 11 okuldan 15 başarılı öğrenciye bisikletleri verildi.   

Gemlik Eğitim Günleri Şenliğinin açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, 350 öğretmenle birebir görüşülerek ortaya çıkan projede sergilenen eserlerin 180 iş gününü kapsadığını açıkladı. Öğrencilerin yaptığı başarılı bilimsel çalışmaların aynı zamanda velileri ve toplumla da paylaşılması adına gerçekleşen şenliği geleneksel hale getirmeyi planladıklarını ifade eden Mehmet Duran, eğitimde kaliteyi hedeflediklerini vurguladı. TEOG sınavlarında Gemlik´in Bursa ikincisi olduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, "Gemlik´te sadece iki özel okul var. Eğer Özel okul sayısı dengeli olsaydı, ilçemiz TEOG sınavlarında Bursa birincisi olabilirdi. Biz özel okul, devlet okulu ayrımı yapmadan, kaliteyi en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Şenliklere destek veren Kaymakam Cahit Işık ve Belediye Başkanı Refik Yılmaz´a da teşekkür eden Mehmet Duran, sosyal, kültürel ve bilimsel aktivitelerin hız kesmeyeceğini müjdeledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz´da, Gemlik´in her alanda kabuğunu kırdığına vurgu yaparak, öğrencilerin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği sportif ve bilimsel başarılara dikkat çekti. Marifetin iltifata tabi olduğunu kaydeden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, tüm başarılı öğrencilerin yanı sıra, bisiklet almaya hak kazanan öğrencileri, velilerini ve öğretmenleri de tebrik etti. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık da, başarı kalitesinin arttıkça rekabet seviyesinin de üst seviyelere çıkmasının mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. 

Halk Oyunları Gösterimleri ile renklenen şenlikler kapsamında Bilim ve Görsel stantları da gezen protokol üyeleri, öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip, projeler kapsamında bilgi aldılar. Şenlikler kapsamında stantlar 3 Haziran akşamına kadar açık kalacak. Ayrıca her gece saat 20.30 da Şiir Okuma Dinletisi, Halk Oyunları Gösterimi ve Öğrenci İlahi Korosu Konserleri tertiplenecek. 

01-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.