BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi Bilim Fuarı

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi olarak TÜBİTAK Bilim Şenliklerini ve Projelerini destekleme kapsamında hazırladığımız Bilim Fuarı’nda öğrencilerimizin hazırladığı 25 proje 28-29 Mayıs 2015 tarihlerinde sergilenmiş olup öğrenci, veli ve ilçemizin yöneticileri tarafından gezilmiş ve büyük beğeni toplamıştır.
Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi Bilim Fuarı

Fuar Gemlik Kaymakamımız Sayın Cahit IŞIK tarafından açılmış   olup iki gün  süreyle halkımızın  ziyaretine  açık tutulmuştur.

Serginin hazırlanmasında Kimya Öğretmenleri Selma Koçer ve Ercan Kavzoğlu ile Biyoloji Öğretmenleri Zafer Keleş ve İlknur Evcil görev almışlardır.

Fuar kapsamında genel olarak Kimya alanında günlük hayatta kullandığımız kimyasalların üretimi, yenilenebilir enerji  kaynakları  hakkında farkındalık  yaratma  ve biodizel, biogaz üretimi, dumansız hava sahası  konularında  projelere yer vermişlerdir.

Biyoloji  alanında ise  bitkilerin  organik şartlarda büyüme ve gelişiminin izlenmesi, yediğimiz gıdaların   yapıları , meyve ve sebzelerin  vücudun  organları  ile benzerlikleri  ve o organa faydaları ile  geri  dönüşüm  konularında projelere yer verilmiştir.

Fizik alanında  kuvvete karşı koyan maddeler  konusunda, matematikte paradokslar, sosyoloji alanında ise Gemlik’e göç  hakkında projeler  hazırlanmıştır.

Yapılan çalışmalarda ve fuar etkinliklerinde görev alan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, geleceğin bilimsel çalışmalarına kaynaklık etmesini temenni ederiz. 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.