BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinden Yetimlere Yardım

İHH’nın geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa başlattığı "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında Gemlik Anadolu Lisesi öğrencileri de harçlıklarından biriktirdiği paralarla katkıda bulunuyorlar.
Gemlik Anadolu Lisesinden Yetimlere Yardım

Proje kapsamında Yurt içi ve Yurt dışındaki yetimlere yardım etmenin yansıra öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetişmeleri de amaçlanıyor.

Bu hedefler doğrultusunda Gemlik Anadolu Lisesinde her sınıfta seçilen Yetip Projesi Gönüllü Görevlisi öğrenciler sınıf arkadaşlarının yardımlarını kumbaralarda toplanmasını sağlıyorlar.

Gemlik Anadolu Lisesi sınıflar bazında projeyle ilgilen gönüllü görevliler Merve KIZILALTUN, Gizem TUNCEL, Nazlıcan DEMİRCİ, Sümeyye KAYA, Safiye SEVİNÇ, Özge ÖZAYDIN, Dilan CURA, Mehmet CANSU, Çağla Gönen, Cansu YİĞİT, Nesibe SARICA, Gamze TOPRAK Gülay ERSOY, Gamze ÇAKIÇI, Gizem BOSTAN, Rabia AYDEMİR böylesi bir projede yer almaktan dolayı gururlu olduklarını ifade ederek Yetimlere yardım etmenin insani bir görev olduğunu ifade ettiler.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.