BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinden Yaşlıları Duygulandıran Ziyaret

Gemlik Anadolu Lisesi 107 öğrencisiyle Bursa Ali Osman Sönmez Huzurevindeki Yaşlıları Ziyaret etti.   
Gemlik Anadolu Lisesinden Yaşlıları Duygulandıran Ziyaret

100´ün üzerinde öğrencinin katıldığı huzurevi ziyaretiyle başlayan Bursa gezisinde öğrenciler Ali Osman Sönmez huzurevindeki yaşlıları ziyareti duygu dolu anlara sahne oldu. Öğrenciler gruplar halinde huzurevinde kalan bütün yaşlılara sohbet edip her birinin ayrı ayrı halını hatırını sordular. Yaşlılara çiçek verip çikolata ikram eden öğrencilerin ziyaretinden son derece duygulanan huzurevi sakinleri ziyaretten duydukları memnuniyetlerini ifade ederken öğrencilerde en kısa zamanda tekrar ziyaretlerine geleceklerini ifade ettiler.

Huzurevi Ziyareti sonrası Kaplıkaya Cazibe Merkezi ve Tünel Akvaryumu ziyaret eden öğrenciler 1200 m2’lik açık hava ve yaklaşık 5000 ton su hacmine sahip akvaryumdaki balıkları ilgiyle izlediler. Cazibe Merkezi içinde bulunan Minia Yıldırım´ı da gezen öğrenciler, burada Bursa´ya ait birçok tarihi eser hakkında bilgi edindiler. Öğrencilerin bir sonraki durağı gönüllerince eğlendikleri Kültürpark oldu.

Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerinin son durağı Bursa Tüyap Kitap Fuarı oldu. Burada yayınevlerinin stantlarını geçen öğrenciler ilgilerini çeken çeşitli kitaplar satın aldılar.

Okul Müdür Yardımcısı Hasan Karabatak. Okul İzci Lideri öğretmenleri Hasan İşgüder ve Ahmet Kara´nın da katıldığı ve sabahın erken saatlerinde başlayıp akşam saat 18.00 e kadar süren Bursa gezisinde Huzurevi, Kaplıkaya Cazibe Merkezi, Tünel Akvaryum, Mina Yıldırım, Kültür Park ve Kitap fuarını gezen Gemlik Anadolu Lisesi öğrencileri geziden memnun olarak evlerine döndüler. 

Okul Müdürü Hayrettin Arıcı Gemlik Anadolu Lisesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetler yoğun bir şekilde devam edeceklerini ifade ederek geziyi düzenleyen öğretmenlere teşekkür etti.

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.