BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinde Öncelik Kitap Okumak

Kitap ve Afiş Sergisi, Kompozisyon yarışması ve Kitap okuma saatleriyle;   Gemlik Anadolu Lisesinde Öncelik Kitap Okumak
Gemlik Anadolu Lisesinde Öncelik Kitap Okumak

Gemlik Anadolu Lisesinde öğrencileri zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırma ve kitap okumaya alıştırma amacı kapsamında çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Bu anlamda Kütüphaneler haftası münasebetiyle okulda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinlikler içerisinde okulun pano ve camlarına kitap okumayı teşvik edici 50 kadar afiş asılırken çeşitli kitaplardan oluşan sergi okulun giriş bölümünde sergilendi. Okul öğrencileri arasında düzenlenen kitap okumanın önemiyle ilgili kompozisyon yarışmasına da büyük ilgi gördü. Yarışmada 12.sınıf öğrencilerinden Ebru Almalar birinci olurken Seden Melike Can ikinci, Ayşegül Şentürk ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere okul idaresi tarafından kitap hediye edildi. Okul kütüphanesinde düzenlenen okuma saatinde de öğrenciler hep birlikte kitap okudular. Okul Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Veysel Cüvelek,  Gülen İşgüder, Hikmet Cerrah ve Okan Ünal öğrencilere kitap okumayı sevdirmek ve hatta onları kitap tiryakisi yapmak için sene boyunca faaliyetlere devam edeceklerini ifade ettiler.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.