BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinde Öğretmenlere İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

Gemlik Anadolu Lisesinde öğretmenlere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. 
Gemlik Anadolu Lisesinde Öğretmenlere İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

Semineri veren İş Güvenliği uzmanı Soner Şaşmez iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı 40 öğretmenin takip ettiği ve 2 gün 8 saat süren seminerde özellikle okullarda karşılaşılabilecek tehlikeler ve alınması gerenken tedbirler de görüşüldü. 

30 Haziran 2012´de yürürlüğe giren 6331 sayılı kanunun kamu özel ayrımı yapılmaksızın tüm iş yerlerini kapsadığını belirten Şaşmaz, Seminerin amacının iş kazalarını en aza indirmek olduğunu belirtti. Uzman Soner Şaşmaz , "Bu tür eğitimlerin çalışanlarımıza büyük yararı olacağına inanıyorum. Personelimizin iş hayatında kendisini geliştirmesini ve sağlıklı bir ortamda çalışmasını istiyoruz" dedi.  İş Sağlığı ve Güvenliğinin amacının öncelikli olarak öğrencileri korumak olduğunu ifade eden Şaşmaz, Okul idaresinin gerekli tüm tedbirleri alması gerektiğini söyledi. İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için işçi ve işverenlere düşen sorumlulukların anlatıldığı seminer sonrasında yapılan test sınavında başarılı olan öğretmenlere sertifikaları düzenlenecek.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.