BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinde Meslek Tanıtım Seminerleri Sürüyor

Gemlik Anadolu Lisesi Meslek Tanıtım Kulübü, öğrencilerini bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği mesleki tanıtım seminerlerini sürdürmektedir.
          Gemlik Anadolu Lisesinde Meslek Tanıtım Seminerleri Sürüyor

Hukuk alanındaki tanıtımının ardından, Turizm,  Deniz Ulaşım ve işletme alanlarında, konusunda uzman konukların katılımıyla mesleğin eğitim ve çalışma alanları anlatılmıştır.

İlçe Burtvin Turizm Acentası sahibi, İşletmeci Tansu Ercevik, Turizm Tanıtma,  Rehberlik, işletme, acente konuları ve eğitim aşamaları hakkında yaptığı sunumunda, mesleğin incelikleri, edinilmesi gereken bilgi ve becerileri anlatırken,  genel kültür, sosyal ilişkiler, istek ve içtenlik kadar yabancı dil bilmenin gerekli olduğunu da vurguladı.

Denizcilik, ulaşım, işletme, gemi yapım-dolaşım ve belgeler hakkında sunum yapan, Uludağ Üniversitesi Akademisyenlerinden Murat Tacar, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede Deniz Taşıma ve İşletmeciliğine gerekli önem verilmesinin, süre ve maliyet kadar istihdam konusunda da ülke ekonomisi ve gelişmesine katkıda bulunacağını belirtti.

Değerli bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşan katılımcılar, Seminerde öğrencilerin sorularını da yanıtlarken, çok çalışmalarını istediler. Ne istediklerini bilerek araştırmaları ve kendilerine en uygun mesleği seçmelerinin mutlu bir yaşam için gerekli olduğunu belirttiler.

Kulüp rehber öğretmeni ve okul Rehberlik Servisi, katılımlarıyla öğrencilerin meslek seçimlerinde karar vermelerine katkıları olan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.