BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinde İHH´nın Yetim Projesi Anlatıldı

Gemlik Anadolu Lisesi konferans salonunda öğrencilere İHH´nın sürdürdüğü Yetim projesi anlatıldı.
Gemlik Anadolu Lisesinde İHH´nın Yetim Projesi Anlatıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2014 yılında başlatmış olduğu her sınıfın bir yetim kardeşi var projesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen ortaklığında yürüttüğü Yetim Projesi bu yılda kaldığı yerden devam ediyor.

İHH ve Proje hakkında öğrencilere sunum eşliğinde bilgiler veren İHH yetkilisi eğitimci Naim Boz İHH´nın 1992 yılından bu yana dünyanın neresinde olursa olsun bütün ihtiyaç sahiplerine insani yardım götürmek için çalışan ve insanları yardıma muhtaç hâle getiren meselelere insan hakları perspektifinden bakarak çözüm odaklı projeler geliştiren bir kuruluş olduğunu ifade ederek ´ İnsani Yardım Vakfı, bu anlayıştan hareketle yetim çocukların bakımını üstlenerek kendi ülkelerinde, anne veya akrabaları yanında ya da yetimhanelerde, güvenli ortamlarda en iyi şekilde yetişmeleri için çalışmalar yapmaktadır´ diye konuştu.

İHH´nın, Temmuz 2015 itibarıyla 54 ülke ve bölge ile Türkiye’de 68 şehirde 67.998 yetime düzenli olarak destek sağladığını vurgulayan Naim Boz okullarda başlatılan yetim projesiyle´ Yaşamını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak; eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve kısmen de barınma ihtiyaçlarını karşılamak ve onları aile şefkati ile hayata hazırlamak´ olduğunu ifade etti.

 

Projeye olan desteklerinden dolayı Gemlik Anadolu Lisesi okul müdürü Hayrettin Arıcı. Müdür Yardımcısı Şuayb Serdaroğlu ve öğrencilere teşekkür eden İHH yetkilisi Naim Boz konuşmasını Yetim gülerse Dünya gülümser´ sözleriyle tamamladı.

24-02-201624-02-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.