BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesinde Balkan Üniversitesi Tanıtımı

Balkan Üniversitesi Rektörü Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerini geleceğin liderlerinin yetiştiği Makedonya´da okumaya Üniversite okumaya davet etti.
Gemlik Anadolu Lisesinde Balkan Üniversitesi Tanıtımı

Balkan Üniversitesi rektörü Prof. Dr.İsmail  Kocayusufoğlu Gemlik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerini Makedonya´daki Balkan Üniversitesinde üniversite okumaya davet etti.

Okul toplantı salonunda öğrencilere yönelik bir tanıtım sunumu yapan Balkan Üniversitesi Rektörü Prof Dr İsmail Kocayusufoğlu Balkanların, Makedonya’nın artık Türkiye´nin bir parçası olduğunu, Bursa’dan Konya´ya gidiş geliş gibi Üsküp’e, Kosova’ya gidip gelmenin kolay olduğu ifade ederek ´İnsanlar Makedonya´da otururken gelin bu akşam çayını İstanbul´da içelim deyip gidip gelenler var´ diye konuştu. 

Balkan Üniversitesinin Türkiye Cumhuriyetinin destekleriyle kurulan özel vakıf üniversite si olduğunun altını çizen Prof. Kocayusufoğlu İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik Fak, Sanat ve Tasarım Fak, İletişim Fak. Eğitim Fak, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültelerinin yanı sıra ana dili gibi İngilizce konuşabilecek İngilizce dil okulu gibi bölümlerde eğitim verdikleri anlatarak  ´Üniversitem YÖK tarafından denkli onaylanmış bir eğitim kurumudur. Akademik bölümleri 2013´ten beri ÖSYM kılavuzunda yer almaktadır. Erasmus ve Mevlana Değişim programları sayesinde çok sayıda öğrencimiz uluslararası üniversite ile işbirliği içerisindedir´ diye konuştu.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.