BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Afiş ve Resim Sergisi

Gemlik Anadolu Lisesinde madde bağımlığının zararları resim ve afiş sergisiyle anlatıldı.
Gemlik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Afiş ve Resim Sergisi

Gemlik Anadolu Lisesinde madde bağımlığının zararları ve korunma yollarını anlatan resim ve afiş sergisi açıldı.

Gemlik Anadolu Lisesinde II. dönem itibariyle yürütülmekte olan ´Madde bağımlığına hayır kitap tiryakiliğine evet´  projesi kapsamında son olarak gerçekleştirilen madde bağımlığının zararlarını anlatan resim ve afiş sergisi öğrencilerden büyük beğenisi kazandı.

Okulun Görsel sanatlar dersi öğretmeni Gülşah İslam rehberliğinde 20 öğrencinin çalışmalarından oluşan sergi öğrencilerden büyük ilgi topladı. Sergide yer alan resim ve afişlerde madde bağımlılığının zararları ve korunma yollarını anlatılırken bağımlılık yapan maddelerin insan üzerindeki zararlı etkileri vurgulandı.

Görsel sanatlar öğretmeni Gülşah İslam okulumuzda resim dersine ilgi ve yeteneği oldukça yüksek çok sayıda öğrencilerimiz var. Bu sergi için gerekli resimleri kısa bir süre içerisinde yaptık. Sergilediğimiz resimlerle madde bağımlılığının zararlarını anlatıp bu maddelerin insanı ne hale getirdiğini resim ve karikatür sanatıyla gözler önüne serdik. Bu çalışmaya katılan öğrencilerime ve çok teşekkür ediyorum´ diye konuştu.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.