BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu Lisesi Eskişehir´i Gezdi

Gemlik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Eskişehir’e bir gezi düzenleyerek Anadolu Üniversitesini, tarihi Odun Pazarı Evlerini, Balmumu Heykelleri Müzesini, Sazova Bilim Ve Kültür parkını ve Porsuk Çayını ziyaret etti.
Gemlik Anadolu Lisesi Eskişehir´i Gezdi

Gezi ve inceleme kulübünün, sosyal etkinlikler yönetmeliği çerçevesinde düzenlediği programda, Eskişehir’e günübirlik gezi gerçekleştiren Gemlik Anadolu Lisesi öğrencileri, Türkiye’nin en büyük üniversitesini görmenin heyecanını yaşadılar.

Okul Müdür Yardımcısı Şuayb Serdaroğlu, Coğrafya Öğrt Ahmet Kara, Felsefe Öğrt.Selçuk Altun, Sanat Tarihi öğrt. Leyla Karasu ve Rehberlik Öğrt. Cansu Karakuş´un eşlik ettiği geziye 41 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği gezide ilk durak Anadolu Üniversitesi oldu. Çeşitli bölümlerin ziyaretinin ardından Hukuk fakültesini geçen Anadolu Lisesi öğrencileri burada bölüm hakkında bilgi aldıktan sonra Eşya Hukuku konususun işlendiği dersi hukuk fakültesi öğrencileriyle birlikte amfide bir süre izlediler

Anadolu Üniversitesi sonrası porsuk çayı kenarına giden öğrenciler bir süre burada vakit geçirdiler.

Daha sonra Odun Pazarı semtine geçildi ve buradaki tarihi evler gezildi. Öğrenciler, Odun Pazarı semtinin tarihi dokusuna ve ihtişamına hayran kaldı. Daha sonra Kurşunlu Camii ve külliyesi gezilerek Balmumu Heykelleri müzesine geçildi. Müzede yer alan tanınmış kişilere ait heykellerin gerçeğe yakınlığı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen öğrenciler bol bol hatıra resmi çektirdiler.

Eskişehir gezisinde daha sonra Sazova Bilim ve Kültür parkına geçilerek sualtı müzesi, hayvanat bahçesi ve şato gezildi. Masal Parkın ziyaretinin ardından Gemlik´e dönüş için otobüse binen öğrenciler yol boyunca da eğlenceli vakit geçirdiler.

Gemlik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hayrettin ARICI geziyi düzenleyen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek bu tür sosyal faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.