BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye Birincisi

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları “Arapça Koro” Türkiye Birincisi Oldu.
Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye Birincisi

Yeniden açılışının üçüncü yılında İmam Hatip Ortaokulları Türkiye genelinde büyük bir organizasyonla bir araya geldi. Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneğinin koordinasyonunda yürütülen 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarının İmam Hatip Ortaokulları Türkiye Finalleri 20 Mayıs 2015 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirildi.

Arapça Çocuk Şarkıları kategorisinde, İl elemeleri için bir video, bölge elemeleri için ayrı bir video olmak üzere,“Videonu Çek Gönder” kuralı çerçevesinde yürütülen yarışmalara 81 ilden 1401 video katıldı. 917 İmam Hatip Ortaokulundan 8067 öğrencinin katıldığı yarışmada Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Meslek  Dersi Öğretmenleri Esma Tosik, Elif Yılmaz ve Müzik Öğretmenleri Sibel Ala ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Sergül Temir eşliğinde hazırlanan ve  Elif Kızıltop, Ömer Şap, Elif Pelin Temir, Yaren Bayrak, Gülsemin Bozkurt, İbrahim Emir Çelik, Nazar Yıldız, Ahmet Sait Atlı, İbrahim Enes Yıldırım,  Zelal Ekti, Rabia Taşkemer, Esma Tüfekçi, Rümeysa Kobal, Nazlı Topal, Ali Can adlı öğrencilerden oluşan koro  il ve bölge elemelerini birincilikle tamamlayan 10 okulla yarışarak,  Arapça çocuk şarkıları dalında TÜRKİYE BİRİNCİSİ oldu.

Yarışmanın ödül töreni, TRT Arapça kanalının yanı sıra başta Kayseri’deki yerel televizyonlar olmak üzere birçok televizyon kanalından canlı olarak yayınlandı. Din Öğretimi Genel Müdürü Nafız Yılmaz’ında katıldığı ödül törenine, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Mehmet Nezir Gül ve İhsan Erkul birçok protokol üyesi, daire amirleri, çeşitli STK mensupları, milletvekili adayları, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetlilerin katıldığı görkemli ve coşkulu bir o kadar da heyecanlı geçen ödül töreninde Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın elinden ödüllerini almanın onurunu yaşadılar.

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Türkmen, ”Okulumuzda yaptığımız bütün çalışmalarımızın/etkinliklerimizin ortak akılla yürütülmesinin önemine inanıyor ve çalışmalarımızı bu inanışla yürütmeye gayret ediyoruz. Etkinliklerimizin temelini hiç de uzak olmadığımız istişare/meşveret kültürü oluşturmaktadır.

ÇalışmalarımızdaAnadolu’da yüzyıllardır sürdürülen imece geleneğimiz takım çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Etkinliklerimizde takım çalışmasının, azim ve gayretin önemini kurum olarak benimsemiş olmamızın, başarıyı yakalamamızda önemli bir unsur olduğu kanaatini taşımaktayız. Her yarışma ve etkinlikte olduğu gibi Arapça Etkinlik / Yarışmalarına hazırlanırken de aynı anlayışı sürdürmeye gayret ettik. Azim, kararlılık, fedakarlık, biz anlayışı ve takım ruhuyla çalışmamızın sonucunda Arapça Çocuk Şarkıları kategorisinde koromuz TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ elde etti. Okulumuza böyle bir onuru yaşatan, emeklerini öğrencilerimizden esirgemeden fedakarca gayret gösteren, dün okulumuzda öğrencimiz, bu gün aynı okulda görev yaptığımız değerli meslek dersi öğretmenlerimiz Esma Tosik, Elif Yılmaz ve gizli kahramanlarımız bütün meslek dersleri öğretmenlerimiz, güler yüzü, çalışkanlığı ile gönüllerde yer eden, müzik öğretmenimiz Sibel Ala ile videoların çekimi, senaryo ve kostüm tasarımda azim ve samimiyetle katkı sağlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sergül Temir’e ve emeği geçen bütün öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın kahramanları, geleceğimizin teminatı minik yavrularımızı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Çocuklarını bizlere emanet eden, her türlü desteği bizden esirgemeyen kıymetli ve saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyorum. MEB Din Öğretimi Genel Müdürümüze, Daire Başkanlarımıza, bütün çalışanlarına, Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneğine, yarışma boyunca, misafirperverlikleri ile bizlere evimizdeymişiz hissini yaşatan KİMDER’e, Kayseri Büyük Şehir Belediyesine, Talas Belediyesine  Kayseri’ye ayak bastığımız andan itibaren, ayrılacağımız saate kadar bizimle birlikte olan güler yüz, samimiyet ve öz verili ile yol arkadaşlığı eden  mihmandarlarımız Mehmet Ekinci ve  Ahmet Kanat’a  yarışmaya hazırlanırken bizlere maddi manevi destek sağlayan  Bursa Büyükşehir Belediyesine, Gemlik Belediyesi’ne, bu kadar önemli ve coşkulu organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’’diyerek duygularını ifade etti.

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.