BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Çocuk Şarkıları Koro Yarışmalarında BÖLGE BİRİNCİSİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün koordinesinde Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye’deki   İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen yarışmalarda Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi BÖLGE  BİRİNCİLİĞİ´ni elde etti. İmam Hatip Ortaokulları arasında Türkiye genelinde ilk yapılan Arapça yarışmalarına Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Çocuk Şarkıları Kategorisinde yarışmalara katıldı.
Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Çocuk Şarkıları Koro Yarışmalarında  BÖLGE BİRİNCİSİ

Gemlik Anadolu İmam Hatip  Lisesi öğrencilerinden; Elif Kızıltop, Ömer Şap, Elif Pelin Temir, Yaren Bayrak, Gülsemin Bozkurt, İbrahim Emir Çelik, Nazar Yıldız, Ahmet Sait Atlı,İbrahim Enes Yıldırım,  Zelal Ekti, Rabia Taşkemer, Esma Tüfekçi, Rümeysa Kobal, Nazlı Topal, Ali Can adlı öğrencilerden oluşan koro yarışmaya, Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz Esma Tosik, Elif Yılmaz ve Müzik  Öğretmenimiz Sibel Ala’nın rehberliğinde  hazırlandılar.

 Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi  Müdürü Mehmet Türkmen; ”Ortaokullar arasında ilk defa yapılan Arapça Yarışmalarına Çocuk Şarkıları kategorisinde  katıldık. 1401 eserin değerlendirildiği yarışmada öğrencilerimiz “Videonu Çek Gönder” ilkesi gereği yarıştıkları  eserin CD´sini  yarışma koordinasyon merkezine gönderdiler. Bu videoların Arap dili alanında  uzman 45 akademisyen ve eğitmen tarafından yapılan değerlendirilmesi sonucunda İL BİRİNCİLİĞİ elde  ederek, BÖLGE FİNALİNDE  de   BURSA’yı  temsil ettiler. Bölge Finali için video çekimi yaparak katılan  öğrencilerimiz Marmara Bölgesinde   BÖLGE  BİRİNCİSİ  oldular.

  20-21-22 MAYIS’ta Kayseri’de yapılacak olan    TÜRKİYE FİNALİNDE Bölgemizi, ilimizi, ilçemizi ve okulumuzu temsil  etme onurunu elde ettiler.

 

Ortaokullar arasında ilk defa gerçekleştirilen   Arapça Etkinlikleri Yarışmalarında   oldukça önemli bir başarıya imza atan, mezun olduğu okulda aynı zamanda öğretmenlik yapmanın keyfini de  yaşayan çalışkan, vefakar, samimi  Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz Esma Tosik  ve  Elif Yılmaz’ı ve okulumuza, ailemize bu sene katılan, kısa sürede çalışkanlığı, güler yüzü ile gönüllerde yer eden, müzik öğretmenimiz Sibel Ala’yı, öğrencilerimize Arapça metinlerde ve çekimlerde katkı sağlayan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.  Yarışmaya katılan öğrencilerimizi  azim ve kararlılıkla, fedakarca, samimiyetle çalışmalarından dolayı  kutluyorum. Bu tür etkinliklerin sonucunda öğrencilerimizin Arapça’ya olan ilgisinin arttığını ve bir dilin keyifle öğrenildiğini  görmek, vizyon ve misyonumuzda belirttiğimiz amaçlarımıza ulaşmamız noktasında  bizim için oldukça önemli bir kazanım.  İlimize, ilçemize ve  okulumuza bu onuru yaşatan fedakar öğretmenlerimizi, büyük bir gayret ve samimiyetle hazırlanan öğrencilerimizi, sevgili yavrularımızın değerli  anne ve babalarını kutluyor,  TÜRKİYE FİNALİNDE başarılar diliyorum.’’ dedi.

İmam Hatipİmam Hatip

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.