BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+TEKNOLOJİ BAĞIMLIĞI PROJESİ

ERASMUS+TEKNOLOJİ BAĞIMLIĞI PROJESİ

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Teknoloji Bağımlılığı konulu proje çerçevesinde  öğrencilerimiz Romanya ziyaretini tamamlayarak ilçemize döndü. Öğrenciler, Gemlik Kaymakamımız sayın Gürbüz KARAKUŞ’u  makamında ziyaret ederek projenin sunumunu gerçekleştirdiler, kazanımlarını aktardılar. Ziyaretlerinden ve gerçekleştirdikleri faaliyetlerden  memnuniyet duyduğunu ifade eden Sayın Kaymakam “Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ancak onun esiri olmadan teknolojiyi yerinde kullanmak, nimetlerinden faydalanmak çok önemli” şeklinde düşüncülerini dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN ise “Proje kazanımlarının yaygınlaştırılması için okullarımızda bilgilendirme toplantılarının yapılmasını planladık. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla beraber diğer öğrencilerimize de bu konuda farkındalık kazandıracağız” dedi.

Gençlik Değişim programına Romanya, Türkiye, Ermenistan, Estonya ve Litvanya ülkelerinden toplam 30 öğrenci katılım sağladı. 10 gün boyunca birlikte zaman geçiren gençler; internet güvenliği, siber suçlar, teknolojinin olumlu ve olumsuz yanları gibi bir çok konuda farkındalık kazandı. Proje boyunca sınırlı süre teknoloji kullanımına izin verildi. Gençlere alternatif olarak sunulan  akıl oyunları, spor faaliyetleri, atölye çalışmaları ve geziler sayesinde yabancı akranlarıyla gerçek anlamda  iletişim içinde bulundular. Romanya’da Türk Kültür gecesi de düzenlenerek ülkemizin doğal güzellikleri, zenginlikleri, halk oyunları ve ezgileri tanıtılarak ülkemize ait yiyecekler ikram edildi.  

Projenin koordinatörlüğü yapan Gemlik Kaymakamlığı AB Proje Birimi sorumlusu İsmail ÇAĞLAR da, Erasmus+ programının gerek personel gerekse öğrenici hareketliliklerinin ilçemizde iyi bir ivme yakaladığını ve bundan sonraki dönemlerde Gençlik Değişimlerine ağırlık verileceğini ifade etti.   

Proje kapsamında Romanya’ya ziyarette bulunan ekipteki öğrenciler; Ülkemizi temsil etmenin  onlara gururu verdiğini, kültürümüzü akranlarına en iyi şekilde tanıttıklarını, kültürlerarası diyalog ve Avrupa’yı birlikte inşa etmenin haklı sevincini yaşadıklarını,  projenin ufuklarını açtığını ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ileride yapacağı projelerde mutlaka yer almak istediklerini dile getirdiler.

30-07-201830-07-201830-07-201830-07-201830-07-2018

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.