BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelleri Aşmak Öğrencilere Göstereceğimiz Hedeflerle Mümkündür

2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. Kanaat dönemi kapanış töreni Küçük Kumla Ali Kütahya İlkokulunda İlçe Kaymakamı Sayın Cahit IŞIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Şube Müdürleri Burhan İNAN, Necat GÜL, Küçükkumla Karakol Komutanı Murat TOK, Kumla Mahallesi Muhtarı Abdullah SATI çok sayıdaki velilerin katılımlarıyla büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi. 
Engelleri Aşmak Öğrencilere Göstereceğimiz Hedeflerle Mümkündür

Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun bir dönem geçirdiğini, göstermiş oldukları azim ve çabaların karşılıklarını aldıkları bu mutlu günde başarılı olan öğrencilerin başarılarından gurur duyması, beklenen başarıyı gösteremeyen öğrencilerin ise bu arayı iyi değerlendirerek fırsata çevirmesi gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, 7. Sınıflarda okulumuzu en iyi şekilde temsil ederek ilk üçe girmeyi başaran öğrencilerimize ödüllerini verdi.

İlçe Kaymakamı Cahit IŞIK; böylesine sevinçli bir günde öğrencilerin yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek en güzel şeyin öğrencileri eğitmek olduğunu, engelleri aşmanın öğrencilere göstereceğimiz hedefler olduğunu,  tatilde çocuklarımıza zaman ayırmak gerektiğini, öğrencilerimizin mutlaka dinlenmeleri gerektiğini, belli bir kontrol altında bilgisayarla ilgilenebilmelerini, kitap okumalarını, hiçbir başarının kolay yoldan elde edilemediğini, başarı istiyorsak bunu, belli bir plan dahilinde yapılması gerektiğini, derslerimizin bazılarının elbette kırık olabileceğini, kırık olmasının çocuklarımızın başarısız anlamına gelmediğini, onlara kızmamak gerektiğini, bunu telafi etmenin ikinci dönem mümkün olacağını,  kış ortasında olmasına rağmen güzel bir havada karne dağıtımını gerçekleştirdiklerini, inşallah bu tatil süresi içinde kar yağışı olursa çocuklarımızın daha güzel eğleneceklerini, oynayacaklarını ümit ettiğini, öğrencilerimize, fedakar öğretmenlerimize neşeli sağlıklı bir tatil geçirmelerini temenni etti.

“Ekmek İsrafı” konulu resim yarışmasında okulumuzu temsil eden ve yaptığı resimle Bursa Birincisi olan öğrenci Merve Meryem ASLAN’a iftihar belgesi ile birlikte 8. Sınıfta ilk üçe girmeyi başaran öğrencilere ödüllerini verdi. Karne töreni İstiklal Marşımızın okunması ile coşkuyla başladığı gibi coşkuyla sona erdi.

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.