BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı bu yıl GEMPORT Gemlik Anadolu Lisesinin yeni binasında gerçekleştirildi.
Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Şube Müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile hayırseverlerden YILFERT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ticeret Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet YILDIRIM, BORUSAN Grubu temsilcisi Serdar ÖZKALELİ, BP Temsilcisi, RODAPORT Temsilcisi ve diğer şirket temsilcileri, Hamidiye Mahallesi Muhtarı Necmi ÜNLÜ, Demirsubaşı Mahallesi Muhtarı Necmettin ŞANLI, ve Halitpaşa Mahallesi Muhtarı Sevim KOÇTEMİR.

Toplantı Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mehmet DURAN’ın açılış konuşması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran açılış konuşmasında tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak paydaşlarının fikirlerini önemsediklerini Toplam Kalite Yönetimini önemsediklerini, yenilik ve gelişmeleri takip ettiklerini, projelere, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere önem verip desteklediklerini sürekli pozitif düşünen bir anlayışı benimsediklerini, eğitime yapılan her türlü yatırımı desteklediklerini söyledi. Hedeflerinin İlçedeki okul ve derslik sayılarını arttırmak, üniversiteye girişte başarı oranını yükseltmek, okullarımızdaki disiplin sorunlarını en aza indirmek olduğunu belirten Mehmet DURAN, hayırseverlere ilçemizdeki okulların yapımında gösterdikleri fedakârlıktan dolayı şükranlarını iletti. Daha sonra ev sahibi okul olarak,  Gemport Gemlik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Obam Cemal BAYAR yeni okul binası hakkında kısa bilgilendirmeler yaparak Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet YILDIRIM’a Gemlik Anadolu Lisesi’nin yapımını üstlendikleri için teşekkürlerini iletti. Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hazırlanan brifing sunumunun ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İhtiyaç duyulan okullar ve son durumları hakkında bilgilendirmeler esnasında söz alan YILFERT Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Mehmet YILDIRIM, GEMPORT Anadolu Lisesi’nin yapımını gerçekleştirdiklerini, Lojistik Meslek Lisesi’nin yapımı için 2 yıl önce protokol imzaladıklarını, bunun için arsa teslimini beklediklerini, ayrıca örgün ve yaygın eğitimin bölgenin istek ve ihtiyaçlarına, istihdam durumuna ve özelliklerine göre Meslek Liselerinde yeni programlara ihtiyaç duyulduğunu, Bakanlıklar arasında koordinasyon sağlanarak programların çeşitlendirilebileceğini ifade etti.

Okul başarılarının arttırılması konusunda söz alan BORUSAN grubu temsilcisi Serdar ÖZKALELİ söz alarak, kendisinin bir eğitim gönüllüsü olduğunu, her zaman kurum olarak eğitim camiasına hazır olduklarını belirterek ailelerin kendi hedeflerini öğrencilere dikte etmemeleri gerektiğini bu şekildeki yaklaşımların çocukların geleceğine bir katkısının olmayacağını ve öğrencilerin meslek seçiminde okullara her türlü desteği sağlayabileceklerini belirtti. Ayrıca Gemlik’te eleman bulma sıkıntısı yaşadıklarını söyledi. Her 3 Meslek lisemizde de bilişim sınıflarının olduğunu fakat bu alanda Gemlik’te ihtiyacın olmadığını bunun yerine okullarımızın sanayi kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde ihtiyaç duyulan sınıfların açılması konusunda tavsiyelerde bulundu. Bilim Şenliği’nin ilçemizde daha kapsamlı planlanıp uygulanması konusunda işbirliğine hazır olduklarını söyledi.  Eğitime erişim konusunda söz alan Çiğdem TEKKEŞİN problemli çocukların sokaklarda değil eğitim ortamında bulunmaları gerektiğini söyledi.

Öğrenci devamsızlıkları konusunda ilçemizdeki rehber öğretmenlere çok iş düştüğünü söyleyen Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mehmet DURAN, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizin mutlaka ve mutlaka öğrencilere ev ziyaretlerinde bulunmaları gerektiğini söyledi.

Toplantıda okullarımızın diğer okullara konferans salonlarını, bahçe ve spor salonlarını kullandırılması konusunda işbirliği içerisinde olmaları gerektiği vurgulandı. Toplantıda ayrıca, okullar arasında koordinasyonun sağlanması, okullarda kaliteyi yakalayabilmek için her işletmeye bir okulun ilişkilendirilmesi, Atatürk İlkokulu binasının yenilenmesi gibi konularda ele alındı. Toplantı Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mehmet DURAN’ın iyi dilek ve temennileri ile sona erdi.

 

31-10-201631-10-201631-10-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.