BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Koza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirildi.
Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı

Toplantıya başta İlçe Kaymakamı Sayın Cahit IŞIK, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AVCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, şube müdürleri, hayırsever kuruluş yetkilileri, muhtarlık temsilcisi, İlçe öğrenci temsilcisi, okulların Okul-Aile Birliği temsilcileri, okul ve kurum müdürleri katıldı.

İlçemizin eğitim durumu ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN tarafından bir sunum gerçekleştirildi.  Sunumun ardından örgün ve yaygın eğitimin, bölgenin istek ve ihtiyaçlarına, istihdam durumuna ve özelliklerine göre ilgili kurullarla iş birliği yaparak yönlendirilmesi, planlanması ve yürütülmesi, Eğitim ve öğretimin kesintisiz ve eksiksiz yürütülmesi için gerekli önlemlerin alınması, bölgedeki eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleştirilmesi, eğitim bölgesinde Yüksek Öğretim Kurumlarıyla iş birliği yapılacak konuların belirlenmesi, eğitim bölgesi içinde ve eğitim bölgeleri arasında dayanışma ve rekabeti sağlamak suretiyle eğitimde kalitenin yükseltilmesi, eğitim kurumları dışında, bölgenin eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynaklarının seferber edilmesi, İlgili komisyonlarla iş birliği yaparak, öğrencilerin eğitim kurumlarına dengeli dağılımının sağlanması, başta insan kaynağı olmak üzere diğer kaynakların eğitim kurumları arasında ayrım yapılmaksızın verimli, etkili ve ortak kullanımının sağlanması, bölgenin eğitimine katkıda bulunacak okul ile toplum bütünleşmesinin sağlanması, öğretmen ve diğer personelin hizmet içi eğitiminin sağlanması, taşımalı eğitim vb. konularla ilgili önlemlerin alınmasına ilişkin olarak görüş ve öneriler ele alındı.

Mahalle muhtarlarından Sevim KOÇDEMİR söz alarak; okullardaki güvenliğin arttırılması için gerekli tedbirlerin emniyet tarafından sağlanması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AVCI yaptığı konuşmada; Belediye olarak eğitime çok önem verdiklerini, büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini, 11 Eylül İlkokulu bahçesinin genişletilmesi için kamulaştırma yaptıklarını, Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, görünmeyen hizmetlerin de gerçekleştirildiğini ve bunu süreceğini belirtti. 

İlçe Kaymakamı Cahit IŞIK, İlçe olarak eğitim ortamlarımızın kişi başına düşen derslik sayısının 28-30 olduğunu, sunumda da bunu gördüklerini, nitelikli eğitimin sağlanması için okul ve kurum yöneticilerimizin daha çok çalışmaları gerektiğini, öğretmen olsun, yönetici olsun, çocuğu sevmiyorsa, başka bir görev yapması gerektiğini, bu işi dert edinirse başarılı olacağını ifade etti.

03-03-201603-03-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.