BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya İnsan Hakları Günü Kutlandı

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programa İlçe Kaymakamlık Yazı işleri İbrahim AY,Jandarma Komutanı Yzb Mehmet Barış BOZKURT ,İlçe Milli Eğitim  Müdür Vekili Burhan İNAN,Şube Müdürleri Necat GÜL, Alirıza ATLI,Okul müdürleri,öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Dünya İnsan Hakları Günü  Kutlandı

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Gemport Gemlik Anadolu Lisesinin hazırladığı programla kutlandı.

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programa İlçe Kaymakamlık Yazı işleri İbrahim AY,Jandarma Komutanı Yzb Mehmet Barış BOZKURT ,İlçe Milli Eğitim  Müdür Vekili  Burhan İNAN,Şube Müdürleri Necat GÜL, Alirıza ATLI,Okul müdürleri,öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Sunuculuğunu Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Abdülkadir Ayışık ve Asya Bozkurt´un yaptığı 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okulun Tarih öğretmeni Ekrem Taş  İnsan Hakları Evrensel  Beyannamesi’nin 10 Aralık 1948 ´de kabul edildiğini hatırlatarak  ´10 Aralık ile başlayan hafta Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde İnsan Hakları Haftası olarak kutlanır. İnsan Haklarını, insanın kendisi değil, yasalar, eşit olarak hiçbir ayrım yapmadan koruyacaktır. Birleşmiş Milletler Genel Kurumunda kabul edilen bildiri ile insanların daha bağımsız yaşamaları öngörülmüş, bu 30 maddelik bildiriye uyulması konusunda gerekli yasal düzenlemenin yapılması istenmiştir.´ şeklinde konuştu.

Okul öğretmenlerinden Hikmet Cerrah ve Ersin Yaprak sorumluluğunda hazırlanan programda öğrenciler İnsan Hakları Beyannamesinin 30 maddesini okul oratoryosu seslendirdi. İnsan hakları ile ilgili sinevizyon gösterisinin  de yapıldığı programda İnsan Hakları konulu i İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilk 3´e giren öğrencileri hediyeleri protokol üyeleri tarafından sunuldu.

Program sonunda yine Gemport Gemlik Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülşah İslam nezaretinde öğrenciler tarafından yapılan “10 Aralık İnsan Hakları” konulu resim sergisi gezildi.

 

13-12-201613-12-201613-12-2016

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.