BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğanın Pili Bitmesin Dediler, Kutuları Doldurdular

Gemlik Belediyesi’nin organize ettiği Geri Dönüşüm Uygulamalarından birisi olan “Atık Pil Toplama Kampanyası”na okullardan destek çığ gibi büyüyor.
Doğanın Pili Bitmesin Dediler, Kutuları Doldurdular

Çevreci faaliyetleriyle ses getiren Gemlik Belediyesi, “Doğanın Pili Bitmesin” sloganıyla yürüttüğü atık pil toplama kampanyaları okulların ana sınıfları ve 4. Sınıflarında eğlenceli ders programı gibi yürütülüyor. Pilot Bölge olarak seçilen Lale-Kemal Kılıç İlkokulunda ana sınıfı ve 4. Sınıf öğrencileri 10 günlük kampanya süresinin henüz üçüncü gününde belediye tarafından bırakılan tüm atık kutuları doldurmayı başardılar. Gemlik Kaymakamlığının da desteklediği uygulama sonrasında öğrenciler oyuncak ile ödüllendirildiler. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk ve Okul Müdürü Sinan Sevinç, öğrencileri tebrik ederek, uygulamanın ilçedeki tüm okulları kapsayacağını vurguladılar.

 

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, denizlerin ve toprağın giderek kirlenmesi, bilinçsiz tüketim ve ilaç kullanımının yanı sıra ağır metal zehirlenmelerinin en az binde bir oranında görünen hastalıkları bile 70’de, 80’de bire düşürdüğünü hatırlatarak, bu acı gerçeğin önüne bilinçli bir toplum yaratmakla geçilebileceğini vurguladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından takibi yapılan uygulamayı çevreci belediye anlayışı ile sürekli takip ettiklerini belirten Ahmet Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ve okullarımızın katkılarıyla Gemlik Belediyesi’nin geri dönüşüm uygulamalarındaki hedefinin de Türkiye birinciliği olduğunu savundu.

 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.