BURSA GEMLİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Şenliklerinde Büyük Final

Gemlik Belediyesi’nin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği “Geleneksel 5. Çocuk Oyunları Şenliği” görkemli bir finale ev sahipliği yaptı.
Çocuk Şenliklerinde Büyük Final

Atatürk Stadyumunda düzenlenen kapanış seremonisinde 800 ilkokul öğrencisi gönüllerince bir gün yaşadılar. Gemlik Belediyesi’nin kurduğu oyun parklarında gönüllerince eğlenen çocuklar, şenlikler kapsamında organize edilen yarışmalarda da hep birlikte “Şampiyon” ilan edilip, madalya, sertifika ve Gemlik Belediyesi tişörtlerini kaptılar. 

22 Okulu kapsayan Çocuk Oyunları Şenliğine ilçedeki 6 bin öğrenci katıldı. İlkokul 2. Sınıflar Yağ Satarım Bal Satarım, İlkokul 3. Sınıflar Seksek, İlkokul 4. Sınıflar Mendil Kapmaca ve İlkokul 5. Sınıf öğrencileri de Tombik oyunları ile bu yıl 5. Si düzenlenen etkinliğe katıldılar.

Törenlerin final, eğlence ve ödüllü kapanış törenine Kaymakam Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç, Milli Eğitim Şube Müdürleri Burhan İnan, Necat Gül, okul müdürleri  ve çok sayıda davetli katıldı. 

Törenlerin açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gemlik Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 5. kez organize edilen şenlikler adına Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti.

Çocukları sanal ortamdan kurtarıp, sokak oyunlarına yönlendiren uygulamanın anlam ve önemini masaya yatıran Kaymakam Cahit Işık da,  gelenekselleşen projenin birçok il ve ilçeye örnek teşkil ettiğini söyledi.

“Çocuklar bizim geleceğimizdir, biz geleceğimize yatırım yapıyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu, sağlığı, geleceğe güvenle bakması ve özgüvenle yetişmesi bizim en büyük hedefimizdir” diye konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, deprem riskine karşı daha sağlam, daha güven li ve daha modern binalarda eğitim ve öğretim görmeleri için 8 yine okul protokolünün yapıldığını hatırlattı. 

Gemlik Belediyesi’nin hediyesi olan tişörtlerin dağıtımının ardından, öğrencilere katılım sertifikaları ve madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Törenler, Gemlik Belediyesinin hazırladığı oyun parkurunda düzenlenen eğlenceler ile son buldu. 

Demirsubaşı Mah. İskele Cad. No11 Gemlik Hükümet Konağı 2. kat 16600 Gemlik / Bursa - 0(224) 513 1174 0(224) 513 1196 0(224)513 4970

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.